Çözüldü Laptopun sağ taraftaki girişleri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

69TürkLirası

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç gün önce ASUS X556uqk model laptopumdaki HDD'yi çıkarıp yerine SSD taktım. Şimdiyse bilgisayarın sağ tarafında olan USB girişi ve jak girişi çalışmıyor. Normalde takıldığında ışık vermesi gereken kulaklık ve mouse taktığımda ışık vermemesinden tahmin ediyorum ki bu USB portundan cihazlara direkt akım gitmiyor. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum, orijinal Windows 11 kullanıyorum ve bütün sürücülerim güncel. SSD'yi takma esnasında sıra dışı bir sorunla karşılaşmadım, anakarta statik elektrik yüklediğimi de zannetmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çözüm
External port kısımları genelde anakarta flex kablo ile bağlıdır. HDD değişimi yaparken ya flexi oynattınız ya da hasar verdiniz.

Tahmin ettiğim gibi ya hasar verdiniz ya da yerinden çıkardınız.

Screenshot_20221105_132105.jpg
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi flex kabloyu çıkardım ve sonra da geri taktım. Ama takarken nasıl bir hata yapmış olabilirim bilmiyorum birazdan tekrardan bakmak için kasayı açacağım. Acaba bir inceliği var mıdır takmanın? Mavi taraflar biraz içeri girince tamam oldu diyip geri kapatmıştım mandalları.

Flex kabloyu çıkarıp yeniden taktım sorunum çözüldü. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı