Çözüldü Laptopun şarj adaptörü çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

437935

Hectopat
Makaleler
1
Orijinal şarj adaptörümün bozulması ve orijinal olanın artık piyasada olmaması üzerine özellikleri aynı olan yan sanayi bir şarj kablosu aldım. Ama fark ettim ki adaptörü ısınıyor. El yakacak kadar değil ama bazen avucumla dokunsam yanmıyor ama elimin tersiyle dokunduğumda elim yanıyor. Orijinal adaptöründe de hafif ısınma vardı diye hatırlıyorum, ama bu kadar mıydı bilmiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.
Duvardaki priz topraklamalı, 3'lü priz ile laptopa bağlıyorum. Hep batarya takılı şekilde şarja takılı kullanıyorum.

Orijinal adaptörün özellikleri:

-İnput 100-240V 1,6A 50/60 Hz

-Output +19, 5V 4,62A 90W Max.

Yan sanayinin özellikleri:

-Yukarıdaki her şey aynı, fakat sadece Input'un amperi 1, 5A. Sorun bundan kaynaklıdır diye düşünüyorum ama 1,6 olan bulamadım.

Son düzenleme:
Daha önce başıma gelmişti. Adaptör tam yetemediği için ısınıyor olabilir.

Adaptör ısınır. Normaldir. Benimki de oyun oynarken elimi yakacak derecede ısınıyor. Genelde kışın ayaklarımı ısıtmak için kullanırım.

Adaptör ısınır. Normaldir. Benimki de oyun oynarken elimi yakacak derecede ısınıyor. Genelde kışın ayaklarımı ısıtmak için kullanırım.

Bende boşta iken de bir miktar ısınma var, termal macun kuruduğundan oyun oynayamıyorum, bu yüzden oyun oynarken ne alemde bakamadım.

Orijinal adaptör kullanmama rağmen tam yükte oyun oynarken cayır cayır ısınıyor, çok normal. Boşta iken de sıcak ama yükte olduğu kadar değil.

Gayet normal bir durum hocam hatta adaptörün üzerinde de sıcak olabilir dokunmayın diye bir uyarı olur.

Şu ana kadar hiç kafama takmamıştım ama bu birkaç gündür korkuyordum, iyi oldu öğrenmem. Yardımcı oldukları için tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı