Laptopun şarj ışığı yanmiyor

Bütçe
200 tl

igrahiga

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Toshiba 320GB
Selam. Benim eski bir laptopum var bir 3 ay falan hiç açmadım. Bugün saat öğlen olduğunda bir an aklıma gelip laptopu çalıştırmaya çalıştım. İlk önce Batarya'dan çalışmayı demedim çalışmadı. Belki şarjı bitmiştir, diyerekten prize soktum şarj ışığı yanmıyor (tabii Laptop'da açılmadı). Şarj soketini değiştirdim hala şarj ışığı yanmıyor (yine laptop çalışmadı). Şu an aklımda senaryo: Anakart yanmış.
Acaba gerçekten anakart yanmış olabilir mi? Veya yapabileceğim başka bir yol var mı?
(Not: Konuyu nereye açıldığını bilemiyorum, bu yüzden yanlış yere açmış olabilirim)

Evet yaptım işe yaramadı
Sadece açılmadığı için bozulması saçma olur. Pilsiz direkt adaptörle çalışmıyorsa, çalışmaması muhtemelen olanlar adaptör, anakart ve soket. Anakarttan olduğunu sanmıyorum. Soketi neden değiştirdiniz?
Adaptörü değiştirmeyi denediniz mi? Son bıraktığınızda laptopun çalışır durumda olduğundan emin misiniz? Adaptörün sağlam olduğundan emin misiniz?

Sadece açılmadığı için bozulması saçma olur. Pilsiz direkt adaptörle çalışmıyorsa, çalışmaması muhtemelen olanlar adaptör, anakart ve soket. Anakarttan olduğunu sanmıyorum. Soketi neden değiştirdiniz?
Adaptörü değiştirmeyi denediniz mi? Son bıraktığınızda laptopun çalışır durumda olduğundan emin misiniz? Adaptörün sağlam olduğundan emin misiniz?

Şu an elimde iki soket var ve ikisinde de çalışmadı, adaptör saglam eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı