Laptopun Şarjının Tam Olmaması

thefoxy1212

Hectopat
Başlıkta dediğim gibi %95 olup kalıyor ve prize takılı şarj etmiyor yazıyor.
Bir de ben bu durum varken prize takılı kullanıyorum yani prize hep takılı. %95 iken prize takılı olması sıkıntı çıkarır mı? Yani yine batarya dan mı kullanır yoksa elektrik şebekesinden mi? (%95 iken şarj etmiyor yazıyor)

Oturup sürekli izlediğini sanmıyorum. Günümüzde cihazlar genelde %100'e şarj ettikten sonra %90-95 aralığına düşene kadar şarjda olsalar bile şarj etmezler ve "prize takılı, şarj etmiyor" derler. HWMonitor programını açık bırakarak şarj eder misin? Maksimum değere ulaşıyorsa sorun yok, sen görmemişsin demektir.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp kodu girin. Masaüstünde oluşan raporu bizimle paylaşın.
Kod:
powercfg -energy -output C:\Users\%username%\Desktop\Batarya-Durumu.html

Başlıkta dediğim gibi %95 olup kalıyor ve prize takılı şarj etmiyor yazıyor.
Bir de ben bu durum varken prize takılı kullanıyorum yani prize hep takılı. %95 iken prize takılı olması sıkıntı çıkarır mı? Yani yine batarya dan mı kullanır yoksa elektrik şebekesinden mi? (%95 iken şarj etmiyor yazıyor)
Bende de durum aynı. Sanırım bir sorun değil bu. Bazen %90 iken şarj olmuyor yazıyor bazen %95.

Akıllı batarya diyorum ben onlara. Batarya ömrünün uzaması için yapıyor. %100 ün üstüne durmadan sarj etmek bataryayı etkiliyor. O yüzden %95 gibi bir rakamda kendini durdurup, o sayının üstüne çıkarmıyor. İyi bir şey bu. Bence bırak öyle kalsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı