Laptopun SSD'si masaüstü PC'ye takılabilir mi?

cikilbikil

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ekte bıraktığım laptopun diskini nasıl masaüstü PC'me takabilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-25 at 16.32.31.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-25 at 16.32.31.jpeg
    121,7 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta SATA çıkışı varsa takabilirsin ama SSD kutu içinde olsa daha iyi.
Sence o disk SATA mı?

Bildiğim kadarıyla anakarttaki m2 girişine takabilirsiniz, anakartta küçük boylar için ayrı vida girişi varsa (genelde 4 vida girişi olur) oraya montajı yapıp kullanabilirsiniz. sanırım m.2 2242 bir disk değil mi?

Sence o disk SATA mı?

Bildiğim kadarıyla anakarttaki M.2 girişine takabilirsiniz, anakartta küçük boylar için ayrı vida girişi varsa (genelde 4 vida girişi olur) oraya montajı yapıp kullanabilirsiniz. Sanırım M.2 2242 bir disk değil mi?

Hocam benim PC'de zaten şu an SATA SSD takılı ve Windows 10 kurulu laptopta söktüğüm M.2 SSD Windows 11 kurulu sorun çıkarır mı?

Hocam benim PC'de zaten şu an SATA SSD takılı ve Windows 10 kurulu laptopta söktüğüm M.2 SSD Windows 11 kurulu sorun çıkarır mı?
Hocam o diskten boot etmediğiniz sürece sorun olmaz, formatlarsınız taktıktan sonra diskin içini olur biter.

Sence o disk SATA mı?

Bildiğim kadarıyla anakarttaki M.2 girişine takabilirsiniz, anakartta küçük boylar için ayrı vida girişi varsa (genelde 4 vida girişi olur) oraya montajı yapıp kullanabilirsiniz. Sanırım M.2 2242 bir disk değil mi?

Giriş portları SATA SSD'ye benzediği için kutusu çıkarılmış SATA SSD'ye benzettim, şimdi baktım internetten mSATA SSD gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı