Laptop'un Termal Macunu Doğru Mu?

Praesentia

Centipat
Dostlar ASUS GL703GS model laptop kullanıyorum 1.5 senedir. İlk defa laptobumun içini açtım temizlemek amacıyla ve bu görüntüyle karşılaştım. Macunun ekran kartı ve CPU dışında sürüldüğü yerler doğru mu? Bana anormal gözüktü. Fabrika çıkışı halidir. Temizliğini yaptım ve tüm macunu kaldırdım. Kendim macunlayacağım sizce nasıl bir işlem yapmalıyım ekran kartı ve CPU dışında ki yerleri macunlamadan çalıştırırsam bir sorun yaşar mıyım?
Baktığım bazı masaüstü ekran kartı işlemlerinde bana tuhaf gelen kısımlara macun sürülmüş sanırsam ortada anormal bir durum yok yeni süreceğim macun ile fabrikasyonda yapılan işlemi yapacağım.

Dosya Ekleri

• 49923201593_d4c76d5f0a_o.jpg
    49923201593_d4c76d5f0a_o.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 74
  • 49923713486_5ffa6cee35_o.jpg
    49923713486_5ffa6cee35_o.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 3.22 de arkadaş yenilemek gerekli değil diyor ve videoda görüldüğü gibi sadece işlemci ve ekran kartına uyguluyor.Bende laptobu yeni temizledim ve macunladım ancak eski fabrika macunu cok kalin oldugu icin butun hepsini temizledim, çünkü macun kalınlıklarının bakır boruların gpu ve cpu ya temasını engelleyebileceğini ve ısı alışverişini azaltabileceğini düşündüm.Ancak diğer gereksiz yerlerede macun uyguladım😁 biraz pinpirikli birisiyimdir.

Geri
Yukarı