Laptop'un termal macununu yenilemek vs servise vermek

awoniwolina

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 6-7 ay önce Excalibur laptop aldım. Macun değişikliği kapıya dayanmıştır. Fakat hem derslerim olduğundan, hem de güvenmediğimden bilgisayarı servise vermek istemiyorum. Bu işlerde bilgiliyim fakat bilgisayarın garantisi henüz devam etmekte. Sizce kendi alacağım bir macun ile kendim mi halletmeliyim yoksa servise mi vermeliyim?

Dipnot: Daha önce servisle uğraşmadım hiç. Tahmini ne kadar sürer?

Son düzenleyen: Moderatör:
@awoniwolina , ben sorduğumda zarar gelmediği sürece kendiniz temizleyebilirsiniz dendi. Ayrıca Excalibur'da arka kapağın açılması (donanım yükseltmeleri vs.) garantiyi etkilemiyor, bunu sitedeki bilgi notundan veya destek hattından sorgulayabilirsiniz. Maalesef her personel çalıştığı birimde tam donanımlı bilgi sahibi olmuyor, bu da farklı görüşlerin ortaya çıkmasına hatta yanlış destek sonuçlarına neden oluyor.

Ben 1 senelik G770'in içini açtığımda sadece evde kullandığım hâlde fan ızgarasının yarısı kapanmak üzereydi ve ilk aldığım günden beri işlemci tam yükte termal throttle olabiliyordu. Evde bulunan kaliteli bir macun ile değişim yaptığımda termal anlamda hiçbir sorun kalmadı. Servisin kullandığı macun, sizin araştırarak aldığınız macundan daha kaliteli olmayacaktır.
İşte aradığım yorum. Çok teşekkürler dostum. Ben de öyle düşünmüştüm. Dediğin gibi 3 kere arıyorum 3'ü de farklı şeyler söylüyor. Ayrıca pahalı bir termal macun kullanmayacakları için dediğin gibi her halükarda worth olacak.
Çok basit bir işlem için günlerce uğraşmak zorunda kalacaktım. Hangi arkadaşıma sorsam temizlemek için açıldığında sıkıntı olmuyor dedi. Teşekkürler tekrardan.
@tr_onur hocam şimdi aradım ve kesin bir dille 'garantiden çıkar" demediler. Ama servise götürmenizi öneriyoruz ters bi şey olursa vs. garanti dışı kalabilir dendi.

Son düzenleme:
Casper'ın kullandığı macun çok iyi olmadığı için 5-6 ay geçtiğinde sistem daha fazla ısınmaya başlıyor, ben de kullanıyorum. Servise gönderirken yanında MasterGel Pro ile yollamanızı tavsiye ederim, şahsen kullandım çok memnun kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı