Lastvoice BM-800 ses sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Başlıkta belirttiğim gibi kısa süre önce yonka müzik internet sitesinden lastvoice BM-800 marka condenser mikrofon sipariş ettim Phantom Power ile birlikte.
Tanıtım videosunda izlediğim gibi kurulumunu gerçekleştirdim. Kutu içeriğinde bulunan ses kartını taktığımda dip ses benzeri bir ses geliyor onu çıkararak direk 3.5mm girişinden bağladığımda da ses çok kısık geliyor. Oysaki tanıtım videosunda benimkinden çok daha kaliteli güzel bir performans alındığı görülüyor.
Gürültü için örnek bir ses kaydı yükleyeceğim ek olarak. Yardımlarınıza ihtiyacım var.
Tüm sürücüleri güncelledim işletim sistemi de kısa süre önce temiz kurulum ile 20H2 sürümüne geçtim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Örnek ses kaydı.

Sistemim şu şekilde:
  • Anakart Gigabyte B450M S2H
  • İşlemci AMD Ryzen 5 1600 AF.
  • Ekran kartı MSI 1660 Super Gaming X
  • RAM XPG Gammix 16 GB 3000 MHz.
  • Diskler Samsung EVO 860 250 GB + Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM.
  • Kasa/PSU Corsair Spec Delta RGB 550W 80+

Phantom Power'ın amacı mikrofonu beslemektir sadece.
Gücü dengelenen mikrofon daha verimli çalışır. Belirtisi ses toplama ve dip ses azalmasıdır.
Az miktarda ses yükseltmesi yapmakta gücü dengelendiği için.

Bilgisayar üzerinden mikrofon seçeneklerinden ses seviyesini %94 olarak seçin ve bası 0 olarak tutun.

Anakart üzerindeki ses yonganız alacağınız performansı etkiler.

Sahip olduğum bir mikrofon ve kullanıyorum.

Bir ara XLR soketlerde arıza olduğunu fark ettim ses kısılması ve dip ses oluşması kaynaklı incelememde.

Bunu düzeltmek için XLR uçlarını onardım söküp tekrar lehimleyerek.

Bu tür mikrofonlarda kablo olabildiğince kısa ve kaliteli olmalı.
Mikrofonla gelen kablolar çok iyi değil.

Yabancı stüdyo kaynaklarına bakarsanız eğer ciddi maliyeti olan kablolar ile test yapıyorlar aradaki farkı göstermek için.

BM800 doğru kablo ve ses kartı ile çok ciddi başarılı bir üründür.

Kullanım uzaklığını 10 ile 20 cm aralığında yapın.
Daha uzakta bir kullanım için mikrofon basını 10db yapın. Mikron ses seviyesini %98 üzerine çıkarmayacak şekilde kullanım yapın.

Phantom Power'ın amacı mikrofonu beslemektir sadece.
Gücü dengelenen mikrofon daha verimli çalışır. Belirtisi ses toplama ve dip ses azalmasıdır.
Az miktarda ses yükseltmesi yapmakta gücü dengelendiği için.

Bilgisayar üzerinden mikrofon seçeneklerinden ses seviyesini %94 olarak seçin ve bası 0 olarak tutun.

Anakart üzerindeki ses yonganız alacağınız performansı etkiler.

Sahip olduğum bir mikrofon ve kullanıyorum.

Bir ara XLR soketlerde arıza olduğunu fark ettim ses kısılması ve dip ses oluşması kaynaklı incelememde.

Bunu düzeltmek için XLR uçlarını onardım söküp tekrar lehimleyerek.

Bu tür mikrofonlarda kablo olabildiğince kısa ve kaliteli olmalı.
Mikrofonla gelen kablolar çok iyi değil.

Yabancı stüdyo kaynaklarına bakarsanız eğer ciddi maliyeti olan kablolar ile test yapıyorlar aradaki farkı göstermek için.

BM800 doğru kablo ve ses kartı ile çok ciddi başarılı bir üründür.

Kullanım uzaklığını 10 ile 20 cm aralığında yapın.
Daha uzakta bir kullanım için mikrofon basını 10dB yapın. Mikron ses seviyesini %98 üzerine çıkarmayacak şekilde kullanım yapın.

Merhaba bende şu anda BM800 aldım fakat Discord'da karşıya sesi çok fazla iletiyor nasıl çözebiliriz yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı