LatencyMon ile sistemde takılmaların neden kaynaklandığını bulma

Asıl olay Drivers sekmesinde ama LatencyMon her zaman takılmanın tam sebebini gösteremez...

Recep hocam asıl olayın "Drivers" sekmesinde olduğunu belirtmişsiniz. Ben de 2 yıldır problem yaşıyordum. Az önce bir şey için yemin ettim. Bir daha Cloud 2 kulaklık almayacağım :) Çünkü Cloud 2 USB takılı olduğu zaman bilgisayarımda takılma oluyor. Bunun karşılığı tam olarak "micro stuttering" yani mikro kekelemelik. Bu sorun gerçekten başa bela. Sonunda LatencyMon programı ile bunu anlayabildim. Çünkü program içinde işlemler kısmında herhangi bir program açtığım zaman o işleme ait 1000'lerce hatta 10.000'lerce hata oluyor. Cloud 2 USB çıkardığım zaman bu rakam abartısız %1'den daha az seviyeye iniyor. Böyle bir lanetten kurtuldum sonunda, ve bu program ile ilgili ben geniş kapsamlı bir rehber hazırlayacağım. Çünkü dediğiniz gibi "Drivers" kısmı çok önemli. Şu an mesela çözebilmiş değilim ama Chipset Driver ilgilendiren bir şey "Drivers" bölümünde hem çok fazla hata, hemde gecikme değeri yüksek oluyor. Hazırlayacağım rehberle birlikte eminim bir çok kişi bundan faydalanacak, ve diyorum ki LatencyMon programı bence en best programdır :) <3

NOT: Şu an 17 dakikadır açık, bunun 6-7 dakkası ile Valorant oynadım. Bir çok işlem yaptım ve toplam hata sayısı 4200 tane. Bu değer oyun açmadığım halde, en ufak bir uygulama tıklamamla birlikte artıyor. Valorant oyununun toplam hata sayısı 300 tane 6-7 dakika boyunca, Cloud 2 USB taktığım zaman 3 saniye de 5000'e çıkıyor. Gerçekten tuhaf. Komple sistemimi daha önce değiştirdim bir kaç defa hemde, mouse, ve ekipmanlara kadar. Ama şu lanet olası kulaklığın bu problemi yaşatacağını aklım ermezdi. Yine de eski Cloud 2 kulaklığımı bile değiştirmiştim, sonra komple değişen sistem de aynı problem devam edince kafayı yemek üzere olmuştum. Ama artık kurtuldum. Thank you LatencyMon.

Yeni konular

Geri
Yukarı