LatencyMon yüksek gecikme nasıl düşürülür?

CutNSlice

Hectopat
Latencymon'da ACPI.sys için yüksek gecikme var gözüküyor. Ayrıca ISR kısmında da Wdf1000.sys durmaksızın artıyor. Bilgisayarımda bütün oyunlarda takılma mevcut. Bu sorunları nasıl çözebilirim? MSI tool ile ekran kartı ayarını yaptım ayriyeten ekran kartını da Affinity Tool programıyla CPU1'e atadım. Realtek ses aygıtından olabilir diye onu da kullanılmayan çekirdeklere atarak denedim lakin onun da etkisi olmadı.

1705279961237.png

1705280007021.png

Ücreti mukabilinde de sorunu çözebilen olursa destek alabilirim.

Gördüğüm kadarıyla Windows'un sürücülerinde problem var. Dosyalar bozulmuş olabilir. CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu kodu yapıştırıp enterla.
sfc /scannow
Bu kod senin bozuk Windows dosyalarını onarmak için kullanılır. Sorun devam ederse tekrar yaz yardımcı olalım.

Gördüğüm kadarıyla Windows'un sürücülerinde problem var. Dosyalar bozulmuş olabilir. CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu kodu yapıştırıp enterla.
SFC /scannow
Bu kod senin bozuk Windows dosyalarını onarmak için kullanılır. Sorun devam ederse tekrar yaz yardımcı olalım.

Maalesef işe yaramadı. Herhangi bir eksiklik bulunamadı.

Şu videoyu bir kontrol eder misin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru driver seçimiyle işi çözmüş bu adam. Ben de sorunun hangi Driver'dan kaynaklandığını öğrenebilirsem o driverın araştırmasını yapabilirim. Birkaç Ethernet driver denedim misal ama çözüm olmadı.

Geri
Yukarı