Latin dilleri birbirleriyle bağlantılı mı?

183206

Megapat
Makaleler
1
Latin dilleri birbirlerine benzer mi?
Örneğin Fransızca bilen birinin İspanyolca öğrenmesi kolaylaşır mı?
Kolaylaşır diyen de var, alakasız diller diyen de.

Bugün fransızca, ispanyolca, ingilizce gibi dillerin hepsinin temelinin latince olduğu biliniyor. Dil yapısı oldukça benzerdir ve bazı konularda aynıdır. Dolayısıyla evet bu dillere hakim birisi diğerlerini daha kolay öğrenebilir.

Bugün fransızca, ispanyolca, ingilizce gibi dillerin hepsinin temelinin latince olduğu biliniyor. Dil yapısı oldukça benzerdir ve bazı konularda aynıdır. Dolayısıyla evet bu dillere hakim birisi diğerlerini daha kolay öğrenebilir.

Ingilizce bir German dilidir latince ya da latin kokenli degildir aksina Almancaya daha cok benzer. Ingilizce bilen birisi kolay kolay Fransizca ya da Ispanyolca ogrenemez.

German Dili olmasa bile kelime benzerliklerinden dolayı ingilizceden sonra öğrenebilecek dillerden ilk 3 e girer fransızca ve ispanyolca... ingilizceden sonra öğrenilebilecek en kolay dil ise norveççedir.

İngilizce bir German dilidir, Almanca'ya daha çok benzer.
Bölüm tercihi yaparken açmıştım bu konuyu. Almanca okumaya karar verdim, pişmanım. Allah belasını versin böyle dilin. Sorsan Almanlar çok disiplinli. He aynen çok disiplinli, bir yerlerinden kurallar uydurarak dil oluşturmuşlar.

Ne okuyorsanız okuyun Almanca okumayın. Fransızca okusam daha iyiydi. Bon appetit mösyö.

Son düzenleme:
Bölüm tercihi yaparken açmıştım bu konuyu. Almanca okumaya karar verdim, pişmanım. Allah belasını versin böyle dilin. Sorsan Almanlar çok disiplinli. He aynen çok disiplinli, bir yerlerinden kurallar uydurarak dil oluşturmuşlar.

Ne okuyorsanız okuyun Almanca okumayın. Fransızca okusam daha iyiydi. Bon appetit mösyö.

Öğrendin mi Almancayı?

Geri
Yukarı