League of Legends 150 FPS'de Kasma Hissi

ahmetongl

Decapat
150 FPS alıyorum ancak kasıyor. Sistemim imzamda yazılıdır.

R5 2500X- RX 570 - ASUS B450M-K - 3000 MHz 8 GB RAM - 650W 80+ Sharkoon PSU- Sharkoon TG4 RGB
Bloody V7MA - JD 610 - Snopy SN RW-6

Monitörünüzün yenileme hızı nedir?
Cahilliğimden soruyorum bu "yüksek fps alıyorum ama kasıyor" şeyi nasıl oluyor? Çok fazla görüyorum bununla ilgili post.
Alınan FPS monitörün yenileme hızından yüksek olursa "kasma" hissiyatı oluşur. Ayrıca monitör ile alakasız olarak micro stutter oluyor da olabilir.

@House of HOO V-Sync kapalı olduğunda oyunun FPS değeri monitörün desteklediği Hz değerinin üstüne çıktığında ekranda kasma hissi oluşmaya başlıyor. Bunu engellemek için AMD tarafında FreeSync, NVIDIA tarafında ise G-Sync teknolojileri var. V-Sync özelliğini açıp bu sorunu çözebilirsiniz.

Monitörünüzün yenileme hızı nedir?

Alınan FPS monitörün yenileme hızından yüksek olursa "kasma" hissiyatı oluşur. Ayrıca monitör ile alakasız olarak micro stutter oluyor da olabilir.
@House of HOO V-Sync kapalı olduğunda oyunun FPS değeri monitörün desteklediği Hz değerinin üstüne çıktığında ekranda kasma hissi oluşmaya başlıyor. Bunu engellemek için AMD tarafında FreeSync, NVIDIA tarafında ise G-Sync teknolojileri var. V-Sync özelliğini açıp bu sorunu çözebilirsiniz.
Bilgi için teşekkürler, peki v-sync yerine oyun içi FPS'i ekranımızın desteklediği maksimum Hz değerine sınırlasak da olur mu?

Bilgi için teşekkürler, peki v-sync yerine oyun içi FPS'i ekranımızın desteklediği maksimum Hz değerine sınırlasak da olur mu?
Gayet mantikli, 60Hz ekranin varsa oyun icinden max fps'i 60'a kilitlersin ve yine puruzsuz bir oyun deneyimi cikar.

Geri
Yukarı