League of Legends alt tab yaptıktan sonra görüntü gitti

SLR Nirvana

Hectopat
  • AMD Ryzen 5 2600X
  • RX 580 Nitro 8GB 256 bit
  • Asus Prime B450M-A
  • 250GB SSD
  • 1TB HDD

Windows 10 yükledim. Daha sonra driverları güncelledim, League of Legends oyununa girdim, alt tab yaptım, siyah ekranda kaldı. Şimdi de bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor. HDMI VGA dönüştürücü takılı

Son düzenleme:
League of Legends yüzünden bilgisayarınız açılışta siyah ekranda kalmaz çünkü açılışta oyun açık değil. Daha önceden görüntü aldığınız dönüştürücü de bir darbe yada arıza olmadıysa bir sorun olmaz. Monitör'de " Out of range" veya "KHz" tarzında yazılar oluyor mu? görüntü geldiğinde?

League of Legends yüzünden bilgisayarınız açılışta siyah ekranda kalmaz çünkü açılışta oyun açık değil. Daha önceden görüntü aldığınız dönüştürücü de bir darbe yada arıza olmadıysa bir sorun olmaz. Monitör'de " Out of range" veya "KHz" tarzında yazılar oluyor mu? görüntü geldiğinde?
Oyundayken ALT+TAB yaptım. Bu zamana kadar her şey normaldi. ALT+TAB yaptıktan sonra siyah ekran oldu ve geri görüntü gelmedi. Bilgisayarı kapatıp açtığımda da "sinyal yok" yazısı geliyor. Ekran kartımın ışıkları yanıyor ve fanları da dönüyor.

Bilgisayarınızı kapatın ve televizyona bağlayarak açın. Bazen oyunlarda ilk format sonrası girişte çözünürlük yüksek geldiği için monitörüm siyah oluyordu, ALT+ENTER yaparak pencere haline getirebiliyordum, bazen görüntü gidiyordu ve televizyona bağladığımda ( eğer çok eski değil ise ) bilgisayarın görüntüsü geliyordu ve kontrol ettiğimde çözünürlük normalde yüksekti. Eski çözünürlüğü geri alıp tekrar açtığımda bilgisayarıma görüntü geliyordu. Belki işinize yarar, bir diğer söylemek istediğim birisi az önce siyah ekran hatası diye konu açmış RX Ekran kartları için, ona da göz atın. Aklıma gelen yol olur ise bildireceğim.

Bilgisayarınızı kapatın ve televizyona bağlayarak açın. Bazen oyunlarda ilk format sonrası girişte çözünürlük yüksek geldiği için monitörüm siyah oluyordu, ALT+ENTER yaparak pencere haline getirebiliyordum, bazen görüntü gidiyordu ve televizyona bağladığımda ( eğer çok eski değil ise ) bilgisayarın görüntüsü geliyordu ve kontrol ettiğimde çözünürlük normalde yüksekti. Eski çözünürlüğü geri alıp tekrar açtığımda bilgisayarıma görüntü geliyordu. Belki işinize yarar, bir diğer söylemek istediğim birisi az önce siyah ekran hatası diye konu açmış RX Ekran kartları için, ona da göz atın. Aklıma gelen yol olur ise bildireceğim.
Sorunu HDMI girişli monitör alarak çözmüş bulunmaktayım. Dönüştürücü sıkıntı çıkartıyormuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı