League of Legends FPS sorunu

Esmiyuoo

Decapat
GT 940M
I5 6200U
6GB RAM
500GB HARDDİSK

Sistemin oyun başında yüksek FPS almasına rağmen sonlara doğru yükseliyor ve ekran kartı, işlemci kullanımlarında %50 de oluyor genellikle. Isınma yok. Önerilerinizi bekliyorum

Dizüstü bilgisayar kullanıyorsun. Isınma yok desen de büyük ihtimalle var.
İlk olarak oyun içi Dikey Senkronizasyon aç. FPS sabit olursa daha uzun süre ısınma sorunu yaşamadan oynarsın.
Ayrıca dizüstü bilgisayar kasa bakım'ını ve termal macun yenilemelerini yaptır.
Oyun oynarken arka planda çalışan uygulamaları simge durumuna küçült.
Discord, Spotify vb. uygulamaların GPU kullanım ayarlarını kapat.

120 FPS de sabitli oldugu için 120 oluyor başta sonra oyunun sonlarında doğru 60 a düşüyor

Efektler düşük
Gölgeler kapalı
Çevre düşük
Karakter kalitesi orta

Sanırım sistemin laptop. Önceden FPS düşüyor muydu oyun sonlarına doğru ?. Ekranın 60 kare hızı ise 60 fps sabit kullanman senin için daha yararlı olacaktır. Lol işlemciyi fazla kullanan bir oyun.

Sanırım sistemin laptop. Önceden FPS düşüyor muydu oyun sonlarına doğru ?. Ekranın 60 kare hızı ise 60 fps sabit kullanman senin için daha yararlı olacaktır. Lol işlemciyi fazla kullanan bir oyun.
Evet sistemim laptop eskiden oyun sonlarından doğru çok düşmüyordu. Ekran kare hızı program ile 90'a çıkardım 60 70 fps lerde kasma hissi geliyor ama 90' a çıkardıktan sonra cidden akıcılık arttı. Grafikleri arttırmayı denediğimde sadece 5 fps düşüyor bilmiyorum darboğaz mı oluyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı