League of Legends FPS sorunu

ahmetyüksel

Hectopat
Merhaba ben League of Legends oynuyorum fakat FPS sorunu yaşıyorum. Oyun başlangıcında 90-100'lere kadar çıkarken oyunun biraz ilerlemesiyle minyon diye tabir ettiğimiz canavarlar çıkınca FPS 30-40-50'ye kadar düşüyor ve daha da ilerleyen zamanlarda ağırlaşmaya başlıyor. Ayrıca oyunun seslerini açınca da FPS 50-60'dan 30'a kadar büyük bir düşüş gösteriyor. Oyunun video ayarları en düşük seviyede. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

PC özellikleri :
Win XP kullanıyorum şu an. / Windows 7 ile de denedim aynı sorun yaşanıyor.
4GB DDR2 RAM
Nvidia GT430 Ekran Kartı
AMD Athlon 64 3500+
Asus M2N-MX-SE Anakart

Sorun devam ediyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü dostum, işlemcin 2004 üretimi ve Single Core günümüz teknolojilerini desteklemiyor. Ekran kartın LoL oynamak için yeterli. Fakat FPS oynanabilir olsun istiyorsan ve fazla paran yoksa, AMD Athlon 2 x2 gibi ucuz çözümlere yönelebilirsin. Tabi bu durumda anakartını da değiştirmen gerecek. Anakartın en azından AM2+ olsaydı işlemcinin geriye uyumluluk özelliğini kullanabilirdin.

Başka oyun oynamıyorum, önceden CS 1.6 oynarken FPS sabit 100'dü. İşlemci almaya karar verdim fakat anakart ve işlemci uyumlu bulmam lazım ve de performansın artması lazım.

- - - Güncellendi - - -

Çünkü dostum, işlemcin 2004 üretimi ve Single Core günümüz teknolojilerini desteklemiyor. Ekran kartın LoL oynamak için yeterli. Fakat FPS oynanabilir olsun istiyorsan ve fazla paran yoksa, AMD Athlon 2 x2 gibi ucuz çözümlere yönelebilirsin. Tabi bu durumda anakartını da değiştirmen gerecek. Anakartın en azından AM2+ olsaydı işlemcinin geriye uyumluluk özelliğini kullanabilirdin.

Peki nasıl bir anakart almalıyım ? AMD Athlon 2 x2 için performansta artış olur mu ?

Anakart, RAM ve işlemciyi aynı anda değiştirmeniz gerek.

En ucuza nasıl yaparım derseniz:

CPU:​
57 $ ( 102,89 TL)
ANAKART:​
85 $ ( 153,43 TL)
BELLEK - RAM:​
29 $ ( 52,35 TL)

TOPLAM :​
308,66 TL​
KDV (%18) :​
55,56​
NAKİT / HAVALE (TL) : 364,21 TL

Almışken ileriye dönük alayım derseniz:

CPU:​
107 $ ( 193,14 TL)
ANAKART:​
103 $ ( 185,92 TL)
BELLEK - RAM:​
67 $ ( 120,94 TL)

TOPLAM :​
499,99 TL​
KDV (%18) :​
90,00​
NAKİT / HAVALE (TL) : 589,98 TL

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı