League of Legends gibi online oyunlarda düşük FPS

sergengs121

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar girdiğimde Far Cry 4, Assasin's Creed Roque'da iyi performans gösteriyodu. Sonra Lol'ü indirdim fakat garip bir şekilde oyun kasıyodu. Mağazaya tıkladığımda bile yavaş açılıyo ve oyun içi 50 40 FPS arasında geziyor. Arada da 60'a çıkıyor ama nedenini bilmiyorum. PC'yi bu yaz aldım ve ilk aldığımda 250 FPS ile oynuyodum. Arayüzde oyun çok hızlıydı ama şimdi oynayamıyorum. Bilgisayarcıya götürdüm ve ekran kartında sorun yok gaayet iyi performansı var dediler. Oyunu sil baştan yükle dediler. Yaptım ama olmadı. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.
  • AMD R9 380
  • AMD FX-8300
  • Anakart MSI 970
  • 8 GB RAM
Rust'ta da High'da kastığı oluyo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının markası ve sadece LOL oyunundaki FPS sorunu arasındaki bağlantıyı anlamak çok zor.
Vsync acıksa kapamayı deneyin.
Hard diskiniz eski mi? SSD alma şansınız var mı?
Windows 10'a geçin. Ekran kartınızın güncel sürücüsünü indirin. BİOS güncellemesini yapın.
Oyun anında sıcaklık değerlerini bizle paylaşın.

Ekran kartının markası ve sadece LOL oyunundaki FPS sorunu arasındaki bağlantıyı anlamak çok zor.
Vsync acıksa kapamayı deneyin.
Hard diskiniz eski mi? SSD alma şansınız var mı?
Windows 10'a geçin. Ekran kartınızın güncel sürücüsünü indirin. BİOS güncellemesini yapın.
Oyun anında sıcaklık değerlerini bizle paylaşın.

Bilgisayarcıya gittiğimde SSD lazım dedi ama diğer herşey normal. BIOS güncel PC ısınmıyo.

Eğer HDD çok eski ise takılmaya neden olabilir. Ama bana göre ekran kartının arızalı olma ihtimali de var. İstersen önce bir SSD ya da yeni bir HDD alarak başla.

Abi SSD aldım ama yine olmadı. Ekram kartıma da bozuk değil diyolar anlamadım. Bundan önce de R9 380 almıştım arızalanmıştı. Garantiye gitti yenisini verdmişlerdi. O da şimdiki ekran kartım yine R9 380 verdiler ama bunda hiç bir şey yok diyo bütün PC'ciler ama yine kötü. 5 aydır bilgisayar oynayamıyorum. Bilgisayarı taşımaktan bıktım inşallah çözülür artık.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı