League of Legends GTX 1650 sistemde FPS düşüşü

bluestreak53

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, GTX 1650 i7-9750H 16 GB RAM sistemimde normal şartlarda League of Legends oyununu en yüksek grafiklerde 180 FPS'in altına düşmeden oynayabilirdim. Ancak son 2-3 haftadır özellikle takım savaşlarına girince FPS 80-90 oluyor ve bu yüksek FPS de oynamaya alışan ben için cidden sıkıntı yaratıyor. Grafik ayarlarını ortaya çektim ancak bir fark olmadı. İşlemci ve ekran kartını güncelledim. Sonrasında LoL dışındaki oyunlarda daha çok FPS almaya başladım ancak ne yazık ki LoL'de FPS sorunum devam ediyor bunun sebebi nedir? Ve çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, GTX 1650 i7-9750H 16 GB RAM sistemimde normal şartlarda League of Legends oyununu en yüksek grafiklerde 180 FPS'in altına düşmeden oynayabilirdim. Ancak son 2-3 haftadır özellikle takım savaşlarına girince FPS 80-90 oluyor ve bu yüksek FPS de oynamaya alışan ben için cidden sıkıntı yaratıyor. Grafik ayarlarını ortaya çektim ancak bir fark olmadı. İşlemci ve ekran kartını güncelledim. Sonrasında LoL dışındaki oyunlarda daha çok FPS almaya başladım ancak ne yazık ki LoL'de FPS sorunum devam ediyor bunun sebebi nedir? Ve çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Ekran kartını RTX yap. (!)
Sistemi en son ne zaman temizlediniz?

Sistemle alakası olduğunu düşünmüyorum, çünkü arkadaşın dediğine göre diğer oyunlarda ki fpsler normal. Oyun dosyalarında bir hata gözlemlenmiş olabilir. Veya bir dosya oyun dosyasıyla çakışıyorda olabilir.

Hiçbir zaman :)

Sistemle alakası olduğunu düşünmüyorum, çünkü arkadaşın dediğine göre diğer oyunlarda ki FPS'ler normal. Oyun dosyalarında bir hata gözlemlenmiş olabilir. Veya bir dosya oyun dosyasıyla çakışıyorda olabilir.

Eğer böyle bir sorun varsa LoL'ü kaldırıp tekrar yüklemek sorunu çözer mi?

Ben de takım savaşında 100 FPS'e düşüyorum. Efekte bağlı bir durum muhtemelen. Bir sorun göremedim. FPS'in düşmesi rahatsız ediyorsa sabitleyebilirsin.

Vallahi 3 hafta öncesine kadar TF'lerde hayvani efektler olmasına rağmen gram kasma olmuyordu. Ancak şimdi cidden can sıkıyor.

Hocam oyunun NVIDIA denetim masasındaki ayarlarını atabilir misiniz?
Acaba DSR ile 4K falan mı oynuyorsunuz.

NVIDIA ayarlarına baktım 1080p oynuyorum oyunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir zaman :)

Eğer böyle bir sorun varsa LoL'ü kaldırıp tekrar yüklemek sorunu çözer mi?

Vallahi 3 hafta öncesine kadar TF'lerde hayvani efektler olmasına rağmen gram kasma olmuyordu. Ancak şimdi cidden can sıkıyor.

NVIDIA ayarlarına baktım 1080p oynuyorum oyunu.
Çözer mi çözmez mi kesin bir cevap veremem ama denemekten zarar gelmez.
Ayrıca LoL'ü yeniden yüklemeden önce görev yöneticisine girip sistem ve LoL ile alaklı şeyler hariç kapatıp tekrar deneyin eğer olmazsa silip tekrar yükleyin.

Geri
Yukarı