League of Legends Oynarken Bilgisayar Sapıtıyor

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ya arkadaşlar bana bu 4. kez oldu bugün ilk başlarda geçicidir tek seferlikir dedim sürekli oluyor. Şimdi ben LoL oynuyorum gayet normal hiç bir sıkıntı olmadan son ayarlarda makul ısılarda. Sonra birden kitleniyor ama oyun kitlenmekle kalmıyor bilgisayarım kafayı yiyor. Açtığım her şey saçma sapan errorler veriyor, ve neyi açarsam açayım çalışmayı durdurdu hataları alıyorum tek çare yeniden başlatmak oluyor. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir?

Bu arada alakası var mı bilmiyorum ama yine de söyleyeyim. Şimdi ben 1 ay önce, işlemcime termal macun sürmüştüm. Fakat ısılar azalacağı yerde artınca çok kalın sürdüğümü farkettim ve yeniledim. Fakat yenilemek için soğutucunun klipslerini açtım ve söküp almaya çalıştım ama gelmedi. Sonra ben iyice asıldım ve ne göreyim, soğutucunun üstünde işlemci de gelmiş soketinden çıkarak. Sonra ben bunu soğutucudan ayırırken işlemci yere düştü. İlk başta iğnelerde bir sıkıntı yoktu fakat sokete oturmuyordu. Tekrar baktım ki işlemci iğneleri yamulmuş. Önce anlık bir kalp krizi tehlikesi atlattıktan sonra, bir kaç yıl önce ilahi bilgi kaynağı Chip'teki bir en son sayfa yazısı aklıma geldi: Bir kredi kartı ve çakıyla işlemci iğnelerini nasıl düzeltirsiniz. Bende aynen öyle yaptım ve gayette güzel düzelttim, işlemciyi oturttum, soket klipsini aşağı çekip kilitledim, macunu sürüp soğutucuyu taktım. Gayette normal çalıştı. Bundan bir kaç hafta sonra bunlar olmaya başladı. Sorun ne olabilir? Donanımsal mı yazılımsal mı?

Donanımsal bence, illaki bir problem vardır işlemcide. Ne kadar düzeltmiş olsan da.

Yine işlemcileri peynir dilimleyiciye benzeten bir yorum daha.... Pinler düzeltildiyse sorun olmaz. Eğer oyunun Launcher'ında seçenek varsa, dosyalara doğrulama yap. Olmadı yakında oyunun güncellemesi gelecek, onu bekle. Bu arada BIOS sürümün son mu?

Yine işlemcileri peynir dilimleyiciye benzeten bir yorum daha.... Pinler düzeltildiyse sorun olmaz. Eğer oyunun Launcher'ında seçenek varsa, dosyalara doğrulama yap. Olmadı yakında oyunun güncellemesi gelecek, onu bekle. Bu arada BIOS sürümün son mu?
Ahahahaah peynir dilimleyici iyiymiş ama, tekrar kontrol etmesi için söyledim ben :D

Aynı sorun çok eskiden bende de oluyordu. İlk başta senin gibi işlemci ile alakalıdır diye düşündüm fakat diğer oyunlarda benim de sıkıntım yoktu. Sorunun ekran kartın da olduğunu anladım. Sana da önerim ekran kartını kontrol et yada ekran kartının güncel sürümüne bir bak istersen. Çünkü ben bunun geç farkına vardım ve ekran kartından olmuştum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı