League of Legends'ta Bronz'dan Gümüş'e Çıkmak

technofan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 13 yaşında bronz 3 bir lol oyuncusuyum. Geçen sezon hesabımı bronz 5 ten gümüş 4'e kadar çıkarmıştım. Sezon bitince de malumunuz 10 maç sistemiyle bronza düştüm. Arkadaşlar şimdi beni velet sanmayın. Sen 13 yaşındasın, git sütünü iç yat falan demezseniz sevinirim. Flamer falan değilim. Tabi haliyle hepimizin olduğu gibi ben de arada bir sinirlenip küfür edebiliyorum. Acaba lig yükselememe nedenim oynayamamak mıdır yoksa takımın sürekli feedleyip flamelemesi midir ? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendine bir main belirle fakat diğer lanelerdende kopma oyunlarda o lane'i salmalarını rica et ağzını bozma küfredenleri ignorela zaten oyunun geliştikçe kendini geliştirdikçe bir bakmışsın silverdasın ama sakın umudunu kaybetme. Bende bir zamanlar bronzdum sezon 3 ortalarında hatta bronz 5'in en dibiydim 10 maçın hiçbirini kazanamamıştım fakat yılmadım oynadım şu an Diamond V'im. Sende umudunu kaybetme bir lane de ustalaş kendine bir main belirle zaten gerisi kolay.

Kardeşim maç başladığında anlaşamadığın kişiyi mutele. Daha büyük sonuçlara yol açabilir. Ona sinirlenip feedlemek vb. :D Her lanede oynamaya çalış.Pren varsa onla gir. Bronzdan çıkılmaz diye bişey yok sonuçta. İllaki çıkarsın takma kafana :)

Bence ormancı oyna gümüşe çıkana kadar. Hatta en basit ve en güçlü ormancılardan olan Vi önerebilirim. Sen kendine inanıyorsan takımının bütün koridorlarda üstünlük kurmasını sağla ancak bu şekilde en erken çıkılır diye tahmin ediyorum. Solo, Orta koridor veya ADC oynama bence, sen taşısan bile adamların kötü oynuyor ama ormancı tercih edersen hem sen iyi oynarsın hemde en azından 1-2 koridorunda beslenmesine yardımcı olursun bu yüzden ormancı daha karlı olacaktır diye düşünüyorum bronz kümede.

Bence ormancı oyna gümüşe çıkana kadar. Hatta en basit ve en güçlü ormancılardan olan Vi önerebilirim. Sen kendine inanıyorsan takımının bütün koridorlarda üstünlük kurmasını sağla ancak bu şekilde en erken çıkılır diye tahmin ediyorum. Solo, Orta koridor veya ADC oynama bence, sen taşısan bile adamların kötü oynuyor ama ormancı tercih edersen hem sen iyi oynarsın hemde en azından 1-2 koridorunda beslenmesine yardımcı olursun bu yüzden ormancı daha karlı olacaktır diye düşünüyorum bronz kümede.
Aynen Ormancı İle Erken Dakikalarda Gank Atarak Kill Almasını Sağlarsan Takımındaki Adamlar Avantajlı Olur.

Edit:Udyr,Sejuani,Rengar,Lee Sin,Hecarim Bu Şampiyonlar İle Rahatça Taşıyabilirsin

Bak ben sana oyunun erken saflarında güçlü olan şampiyonları öneririm. Çok rahat oyun taşır. Fakat oyun uzarsa sıkıntı çok çekerler. Renekton, Darius, Teomo. bunlar çok rahat taşıyabilir. Eğer rahatlıkla çıkmak istiyorsan taşıyıcı roller seçmeni tavsiye ederim.

Lol oynuyan biri lig atlamak istiyorsa oynayabildiği en iyi heroları seçmeli , oyunda herhangi bir chat kullanmamalı olumsuz yazışmalardan kaçınmalı kolidorunu nasıl kazanacagına bakmalı. Kolidorda ustunluk kurarsan eğer diğer kolidorları kazandırmaya çalış eğer geri durumdaysan gereksiz aksiyonlara girme minyon kes. Bu çok onemli geri dusunce eyvah kaybettik deme one geçince oh be kazandık deme çunki bi sure sonra iki takımda itemleri fulluyor ve işler takım savasına kalıyor.

Bende senin gibi bronz kümede takılı kalmıştım. Kendime , beraber girebilceğim birini buldum. Öyle çıktım şuan gümüş 4 deyim. Sende iyi anlaşabildiğin birini bul bence hiç değilse takımdan bir karaktersiz insan eksilmiş olur.

Ben de oyuna başladığımda Bronz başladım, daha sonra Platin2'ye kadar çıktım.
Eğer Bronz'dan çıkmak istiyorsan, seçim ekranında boş koridorları alıp sorun çıkarmamaya çalış. Eğer istediğin koridoru alabiliyorsan orman almanı öneririm.
Çünkü gitti baskınlar ile oyunun durumunu orman değiştirir.
Bu yüzden orman oynamanı öneririm. Gittiğin koridorlarda oyunculara öldürme salıp, ejder ve baronu kaptırmamaya dikkat etmelisin.

İyi forumlar..

Yeni konular

Geri
Yukarı