League of Legends'ta Yüksek ping sorunu

bmavci

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 3 aydır league of legends adlı oyunda ping sorunu yaşıyorum. Oyunun teknik ekibiyle uzun bir zaman sorunu çözmek için uğraştık sonra çözemedik internet alt yapısı ile alakalı denip bırakıldı. TTNET kullandığım için müşteri hizmetlerini aradım ve internetimin gayet iyi olduğunu alt yapıda da santralle görüşmeler sonucu hiç bir sıkıntı olmadığını yine de gerekli güncellemeleri gerçekleştirdiklerini söylediler fakat hiçbir yararı olmadı maalesef. Ping meselem ilk çıktığında bilgisayara format attım olmadı, modemimi değiştirdim olmadı, başka bir yerin internetini kullandım olmadı, kablolarımı değiştirdim olmadı.

Yani ne yaptıysam ne denediysem hiç bir işe yaramadı. Proxy değiştiren programları denedim onlardan biraz verim aldım fakat onlarda da sunucu hatası çok vermeye başladı. Oyunun ortasında kopma problemleri yaşadım. Sorunumun tam olarak bilgisayarımda mı yoksa internet alt yapısında mı tam olarak anlayamadım. Hatta biraz araştırma yapmam için LoL teknik ekibi sizin formunuza yönlendirdi. İlgili makaleleri okudum, fakat bahsedilenlerin hepsini ben gerçekleştirdim. Trojan veya zararlı yazılım olacağını da tahmin etmiyorum çünkü bilgisayarımı formatladım.

İnternetime kablolu giriyorum ve modemin wifi sini kapalı tutuyorum. Fakat dikkatimi çeken tek konu Türkiye sunucusunda speed test yaptırdığımda ping değerimin 16'larda. (bazen daha da düşük) Oyunun bağlı olduğu Almanya sunucusundan speed test aldığımda 90 ile 100 arası bir ping değeri çıkıyor(oyundaki aynı değer). Tahminimce sunucular arası bir trafikte problem yaşıyorum fakat sizin daha iyi bileceğinizi düşündüğümden ötürü bilgilerinizi rica ediyorum. Ip resetleme, dns otomatiğe getirme, ıvp6'yı kapatma hepsini yaptım. Format tam bilgisayar taraması, regedit hepsini ayrı ayrı yaptım fakat bir anda oluşan pingin 3 aydır derdine derman bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla.
ping1.jpg
ping2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Geriye sadece farklı bir oyunda da ping sorunu yapıyor mu diye bakmak kaldı sanırım. Aynı şey orda da devam ederse sorun büyük ihtimal internetin, o konuda da pek bilgim yok üzgünüm.

Geriye sadece farklı bir oyunda da ping sorunu yapıyor mu diye bakmak kaldı sanırım. Aynı şey orda da devam ederse sorun büyük ihtimal internetin, o konuda da pek bilgim yok üzgünüm.
Bence, ortada bir sorun yok.

Speedtest ile test ederken gidip de alakasız bir bölgeyi seçerseniz elbette yüksek değerler alırsınız. Speedtest'in amacını tam anlayamamışsınız siz.

LOL oynarken aldığın ping değeri kaç?

İlgin için teşekkür ederim yinede.

Bence, ortada bir sorun yok.

Speedtest ile test ederken gidip de alakasız bir bölgeyi seçerseniz elbette yüksek değerler alırsınız. Speedtest'in amacını tam anlayamamışsınız siz.

LOL oynarken aldığın ping değeri kaç?

90 ile 110 arası.

Bu çok doğal bir durum, TTNET'in de dediği gibi bir sorun yok.
Speedtest yaparken mevcut olduğun konumu işaretlemen gerekir ki ona göre bir ölçüm yapılsın.

Ayrıca oyunlarda da 100 ping çok çok doğal bir değerdir. Bir anormallik yok.
Gönlün rahat olsun.

Bu çok doğal bir durum, TTNET'in de dediği gibi bir sorun yok.
Speedtest yaparken mevcut olduğun konumu işaretlemen gerekir ki ona göre bir ölçüm yapılsın.

Ayrıca oyunlarda da 100 ping çok çok doğal bir değerdir. Bir anormallik yok.
Gönlün rahat olsun.

evet 100 ping çok yüksek bir değer değil, fakat oyun içerisindeki internetten alınan performansı bir hayli etkiliyor. Oyun için saniyeler çok önemli olduğundan bazı şeyleri istediğim gibi yapamıyorum. 3 ay öncesinde 60 küsür pingle oynuyordum fakat şimdi bu pingle istediklerimi yapamıyorum ve çok sinir bozucu olabiliyor. Yani durduk yere böyle olmasının sebebini araştırıyorum, sebebini bulsam çözümünü araştıracağım ya da kendimce çözümler arayacağım fakat sebebinide bulamıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı