Leauge of Legends oynarken garip çizgiler

chasan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar LoL oynarken ekranımda sıra sıra sütün şeklinde çizgiler var o yüzden yazılar vb. göremiyorum. SS atmak isterdim ama anlamadığım bir şekilde sorunum SS'de gözükmüyor. SS'de paylaştım göründüğü gibi çizgiler SS'de yok ama oyunda var. Nedendir?

Dosya Ekleri

• Screen01.png
    Screen01.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 119
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ayarlarından V-Sync bulun ve açın ya da FPS'yi ekranınız Hertz değerine sabitleyin. Örneğin; 60Hz ekran kullanıyorsanıx 80 FPS sabitleyebilirsiniz. Ekranın Hertz değerini bilmiyorsanız Google amcaya ekran HZ öğrenme diye yazın öğrenin.
EDİT: Fotoğraftaki FPS değeri çok düşük eğer o FPS değeriyle oynuyorsanız ekran kartı ayarlarınızı performansa çekin ve oyunun grafiklerini en düşüğe alın sorun çözülecektir.

Oyun ayarlarından v-Sync bulun ve açın ya da FPS'yi ekranınız Hertz değerine sabitleyin. Örneğin; 60Hz ekran kullanıyorsanıx 80 FPS sabitleyebilirsiniz. Ekranın Hertz değerini bilmiyorsanız Google amcaya ekran HZ öğrenme diye yazın öğrenin.
Edit: Fotoğraftaki FPS değeri çok düşük eğer o FPS değeriyle oynuyorsanız ekran kartı ayarlarınızı performansa çekin ve oyunun grafiklerini en düşüğe alın sorun çözülecektir.

Buradan görüldüğü kadarıyla en düşükte oynuyor arkadaş zaten, 60 Hz ekranı 80 FPS'e sabitlerse(V-Sync'siz) yırtılmalar olur hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı