S23 Ultra gece şarj %5 iken sabah %0 oldu

SkyHawking

Hectopat
Merhaba.
S23 Ultra kullanıyorum ve daha telefonu alalı 15 gün olmadı.
  • Güç tasarrufu modu açık olmasına rağmen,
  • Neredeyse tüm uygulamalar derin uyku modu listesinde ve arka plan çalışmaları kısıtlı iken (ki telefon bunu da yarım yamalak yapıyor önceki konumda belirttiğim gibi),
  • Herhangi bir alarm açık değil iken,
  • Orijinal Samsung şarjı kullanmama rağmen,
  • Sırf şebekeden ötürü şarj azalmasın diye telefon uçak modunda iken,
Gece uyumadan önce telefonumun şarjının %5 olduğunu görüp sabah az da olsa kullanabileyim diye telefonu şarja takmadan uyumuştum. Sabah uyandığımda telefonun kapandığını gördüm. Bu ne rezalet bir batarya optimizasyonudur? Ben bataryadan tasarruf etmek için daha ne yapabilirim ki? Hayır, ben anlamıyorum bataryayı %5 ne tüketmiş olabilir?

Üretiminin üzerinden aylar geçmiş bir telefondan bahsediyoruz, şimdiye kadar bu tür sorunlar stabil hale gelmesi gerekmiyor muydu?

Bu tür direkt kullanımı etkileyen sorunlar beni Samsung'tan soğutuyor. Bunlara çözüm üretilmediği takdirde bir sonraki telefonum kesinlikle Samsung olmayacak!

sanırım telefon acil durumlarda şarj tamamen bitmesin diye kendini kapatmış olabilir bildiğim kadarıyla bir çok telefonda öyle bir özellik vardı

Eeee yani? Cihazın kendi içinde kullandığı servislerin enerji harcaması normal %5 düşüşse yine anormal değil, bu bir sorun değil ki! Eğer cihazın şarjı azken şarjının bitmesini istemiyorsanız öylesi bir durumda şunları yapın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eeee yani? Cihazın kendi içinde kullandığı servislerin enerji harcaması normal %5 düşüşse yine anormal değil, bu bir sorun değil ki! Eğer cihazın şarjı azken şarjının bitmesini istemiyorsanız öylesi bir durumda şunları yapın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nasıl bir servis ekran açık konumda değilken %5 şarj tüketebilir? Bunu nesi normal? Şebeke kullanımından ötürü şarj gitmesin diye uçak moduna bile aldım telefonu, daha da ötesi dediğiniz gibi telefonu kökten kapatmak oluyor.

Şarja taksanız sabah %100 kullanırdınız.
O zaman da dünyanın en iyi telefonu olurdu herhalde.
Olması gereken o zaten.

E arkadaki şeyler bitirebiliyor. Daha önce hiç telefon kullanmadınız mı hocam? Önceki telefonunuz gece şarjı 40 iken sabahta hep 40 mı oluyordu.
Arkadaki şeylerin çoğu kısıtlı. Sistemin kendi kullandığı kaynaklar da %5 şarj tüketmemeli. 5000 mAh için bu yüzde çok fazla.
Daha önce ios kullandım ve şarjım %7 iken uyandığımda %4'e düşüyordu genelde ki bu da 2900 mAh batarya ile oluyordu. (S23 ultranın önceki telefona göre daha fazla servis kullanması bataryanın optimize edilemeyeceği bahanesini doğurmamalı.).

Son düzenleme:
Nasıl bir servis ekran açık konumda değilken %5 şarj tüketebilir? Bunu nesi normal? Şebeke kullanımından ötürü şarj gitmesin diye uçak moduna bile aldım telefonu, daha da ötesi dediğiniz gibi telefonu kökten kapatmak oluyor.

Olması gereken o zaten.

Arkadaki şeylerin çoğu kısıtlı. Sistemin kendi kullandığı kaynaklar da %5 şarj tüketmemeli. 5000 mAh için bu yüzde çok fazla.
Daha önce ios kullandım ve şarjım %7 iken uyandığımda %4'e düşüyordu genelde ki bu da 2900 mAh batarya ile oluyordu. (S23 ultranın önceki telefona göre daha fazla servis kullanması bataryanın optimize edilemeyeceği bahanesini doğurmamalı.).
Hayır kendinizle çelişiyorsunuz. Zaten telefonun %5 sarjı kalmış sabah kalktığınızda %2 %3 olsaydı maximum kaç dakika kullanabilecektiniz telefonu? Samsungda arkada çalışan özellik sayısı daha fazla, ios minimal.

Hayır kendinizle çelişiyorsunuz. Zaten telefonun %5 sarjı kalmış sabah kalktığınızda %2 %3 olsaydı maximum kaç dakika kullanabilecektiniz telefonu? Samsungda arkada çalışan özellik sayısı daha fazla, ios minimal.
Kendimle çelişmiyorum. Amiral gemisi bir telefonun bataryasının daha fazla dayanmasını bekliyorum. Sizin de dediğiniz gibi arkada istemediğim halde çalışan servis sayısı fazla ve her kullanıcı bunu istemez.
"Android özgürlüktür" lafına pek inanmıyorum artık. Daha önceki senelerde inanıyordum.

Samsung S23 kullanıcısıyım genel olarak 2 sorun var. Şarj %10 altına düşünce 5 dakikalık ekran süresi veriyor. 2. sorun ise boşta yüksek pil kullanımı. %5 olunca bitmesi Samsung telefonlar için normal. Bundan önceki telefonum Xiaomi idi. %2 ile bile yarım saat kullandığım oldu telefonu. Samsung'lar bu konuda iyi değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı