Led bağlama

awqq.PNG

Jak pc nin ses çıkışlarına yada hoparlörün üzerinde bulunan ses çıkışına bağlanacak.(Mümkünse bozuk kulaklıktan çıkanlar daha kaliteli harici almak isterseniz 50krş )
Led : Genelde şerit led kullanıyoruz.(Metresi 3-6TL)
Güç girişi bir adaptör yardımıyla oluyor 12VDC 1Amperlik bir adaptör işinize yarar.(1-2metre şerit led için uygun)(7-10 TL)
TIP 31 - Transistör gerekli nette araştırma yapabilirsiniz.(30 krş)
Takıldığınız yeri sorabilirsiniz yardımcı olurum.

Hocam teşekkürler fakat, direk ledi bassın +|- uçlarına lehim atarak yanıp sönmesini sağlayanlar var. Benim güç yetmediğinden bunu yaparım sanırım. Tekrardan teşekkürler. :)

İsterseniz TIP 31 transistörünü kullanmadan da hoparlörün içini açıp yapabilirsiniz ama kablo renkleri değişkenlik gösteriyor ve hoparlörün gücünün biraz fazla olması gerekiyor dediğiniz gibi.Ben kendi evimde 1+1 2wattlık hoparlörlerde kullanıyorum devreyi sorun olmuyor ancak 2giriş 1 çıkış jak gerekecek fiyatı 1TL civarı.
transistör,havya,lehim,şarj aleti,pil,led şu malzeme gerekli oluyor girişlere devrenin jakıyla beraber hoparlörün pc ye girmesi gereken jakı giriyorsunuz çıkışı ise pc ye.

İsterseniz TIP 31 transistörünü kullanmadan da hoparlörün içini açıp yapabilirsiniz ama kablo renkleri değişkenlik gösteriyor ve hoparlörün gücünün biraz fazla olması gerekiyor dediğiniz gibi.Ben kendi evimde 1+1 2wattlık hoparlörlerde kullanıyorum devreyi sorun olmuyor ancak 2giriş 1 çıkış jak gerekecek fiyatı 1TL civarı.
transistör,havya,lehim,şarj aleti,pil,led şu malzeme gerekli oluyor girişlere devrenin jakıyla beraber hoparlörün pc ye girmesi gereken jakı giriyorsunuz çıkışı ise pc ye.
Müsait bir zamanım da deniyorum hocam teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı