LED kontrol tuşu nereye takılır?

Hobwin

Kilopat
Daha fazla  
Kasamda LED değiştirme tuşu var ama anakartta o tuşun kablosunu nereye takacagimi bilmiyorum. Yardim eder misiniz?

Dosya Ekleri

• 118730559_1276558789348272_2033771545146763366_n.jpg
    118730559_1276558789348272_2033771545146763366_n.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 69
B450M S2H'de normalde CPU_LED girişi var, bu 4 pinli 12 V'luk RGB girişinin aynısı ama sadece 7 renk destekliyor, ve efektler son derece sınırlı.
Bırak kontrolcüde kalsın RGB kablosu.
Gerçi kasanın modelini söylememişsin, kasanın modeli nedir? Belki ARGB çıkar :D.

B450M S2H'de normalde CPU_LED girişi var, bu 4 pinli 12 V'luk RGB girişinin aynısı ama sadece 7 renk destekliyor, ve efektler son derece sınırlı.
Bırak kontrolcüde kalsın RGB kablosu.
Gerçi kasanın modelini söylememişsin, kasanın modeli nedir? Belki ARGB çıkar :D.
Kontrolcüm yok şu an kasa fanları rainbow yanıyor 7 renkten birisini yapmam benim için yeterli. Kasa MSI Gungnir 110m ARGB olarak geçmiyor ama girişleri 3 pinli kasanın içinden 4 pine dönüştüren kablo çıktı.

Kontrolcüm yok şu an kasa fanları rainbow yanıyor 7 renkten birisini yapmam benim için yeterli. Kasa MSI Gungnir 110m ARGB olarak geçmiyor ama girişleri 3 pinli kasanın içinden 4 pine dönüştüren kablo çıktı.
Kasadan dahili olarak ARGB'yi RGB'ye dönüştüren kablo mu çıktı cidden?
Fotoğrafını atabilir misin, merak ettim cidden.

Voltajları farklı değil miydi?
Forumda okumuştum sanırım uyumlu olmuyor diye. Biri 12v diğeri 5v falan olması lazım.

Voltajları farklı değil miydi?
Forumda okumuştum sanırım uyumlu olmuyor diye. Biri 12v diğeri 5v falan olması lazım.
Ben de ona şaşırdım zaten, böyle dijital bir kontrolcü olmadan dönüştürmenin yolu yok.
Sadece voltajları farklı da değil, pin layout'una baktığın zaman ARGB'de "POWER-DATA-GROUND" diye gidiyor, yani ortada bir dijitallik var, RGB'de öyle değil, "POWER-GREEN-BLUE-RED" diye gidiyor :D.

İyi de bu fotoğraftan bir şey anlaşılmıyor, daha anlaşılabilir şekilde atman mümkün mü? :D
Neresini atmam gerekiyor ki anlamadım. Sol altta fanlardan birisinin kablosu gözüküyor 4pinli girişe takılmış işte. Yalnız bu sadece öndeki 3 fan için vardı arkadaki fan için çoklayıcı almam gerekti.
Arka fanı kullanabilmek için de bundan aldım. Işıklandırması yok, o da 3 pinli.

Yeni konular

Geri
Yukarı