LED kontrol tuşu nereye takılır?

Neresini atmam gerekiyor ki anlamadım. Sol altta fanlardan birisinin kablosu gözüküyor 4pinli girişe takılmış işte. Yalnız bu sadece öndeki 3 fan için vardı arkadaki fan için çoklayıcı almam gerekti.
Senin 3 pinli, 4 pinli dediğin şey ne ya, ben onu anlamadım? :D
Eğer bu ise bu fan güç kablosu, ama PWM değil.
1598971950277.png

Eğer bu ise bu direkt 4 pinli PWM fan güç kablosu.
1598971997362.png

Eğer bu ise 3 pinli ARGB kablosu bu.
1598972027285.png

Şimdi söyle bakalım senin kasandaki fanların ışığının yanması için gereken kablo hangisi, sen hangisinden bahsediyorsun?

Senin 3 pinli, 4 pinli dediğin şey ne ya, ben onu anlamadım? :D
Eğer bu ise bu fan güç kablosu, ama PWM değil.
Eki Görüntüle 654868

Eğer bu ise bu direkt 4 pinli PWM fan güç kablosu.
Eki Görüntüle 654869

Eğer bu ise 3 pinli ARGB kablosu bu.
Eki Görüntüle 654870

Şimdi söyle bakalım senin kasandaki fanların ışığının yanması için gereken kablo hangisi, sen hangisinden bahsediyorsun?
Bendeki güç kablosuymuş yalnız benim sorunum bunlar değil ki. Kasamın fanlarının ışığı da zaten yanıyor. Ben sadece kasamdaki led tuşunu kullanmak için kablosunu anakartta nereye takmam gerektiğini sormuştum.
Bu arada ARGB kasaları da 20 30 liralık dönüştürücülerle kullanıyorlar. Efekt vs. kısıtlı oluyor ama bir noktaya kadar çalışıyor.

Tuhafmış o zaman onu koyup da kontrolcü koymamaları. :D Teşekkürler.
Eyvallah. Kontrolcü olmaz ise direkt fanların ışıkları yanmaz. Fanların RGB/ARGB kablosu nereye gidiyor kontrol et, mutlaka kontrolcü vardır, yoksa yanmasının imkanı yok.
Peki bir yazılım var mı kontrol edebileceğim? Dragon Center ile üç gün boğuştum olmadı.
Kontrolcüye bağlı iken yazılım ile kontrol edemezsin.

Eyvallah. Kontrolcü olmaz ise direkt fanların ışıkları yanmaz. Fanların RGB/ARGB kablosu nereye gidiyor kontrol et, mutlaka kontrolcü vardır, yoksa yanmasının imkanı yok.

Attığım görsel dışında bir parça yok. Önde üç fan fotoğrafını attığım şekilde birleşiyor ve takılıyor bu kadar.

Yazılım ile nasıl bağlayınca kontrol ediliyor peki?
Yani kontrolcü olmadan çalışmasına imk

Yani kontrolcü yokken çalışmasının imkanı yok dediğin için tekrar baktım ama göremiyorum bir şey.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı