LED sürücü kablolarını nereye takmam gerekiyor?

Ayberkygn

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar elimde floresanları bitmiş bir LCD monitör vardı. İnternetten biraz araştırınca LED driver kiti ile floresanların yerine LED takılabiliyormuş. Seti aldım her şeyi yaptım ama driverdan çıkan kabloları nereye takmam lazım LED'in güç alması ve on of tuşu için aldığım yerde 3 kablo için +,on/off,- yazıyor hangisini nereye takmam lazım yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur eğer olursa parada verebilirim. Sırasıyla b-dım, 13v, gnd, 5v, a-dım, 3.3v, LED, key1, key2 şeklinde gidiyor ama elimdeki 3 kabloyu nereye takmam lazım acaba?
Yardimci olabilecek yok mu ?

Dosya Ekleri

• dffd.png
    dffd.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Anladığımı söyleyeyim; Aldığınız ürünün içinden LED sürücü devresi gelmiş LED'leri direkt olarak sürücüye bağlıyoruz. Ama sürücüyü monitörün devre kartı üzerine mi takacağız yoksa harici mi besleyeceğiz o kısmını anlayamadım. Bağlanması gereken 3 kablo var dediğiniz gibi. +,-, on-off. Monitörün devre kartını görmeden nereye bağlanması gerektiğini söylemek benim için zor. Yanlış bir şey yapıp, zarar vermek istemiyorum.
Fotoğrafını attığınız yer tam olarak neresi bu arada?

Anladığımı söyleyeyim; aldığınız ürünün içinden LED sürücü devresi gelmiş LED'leri direkt olarak sürücüye bağlıyoruz. Ama sürücüyü monitörün devre kartı üzerine mi takacağız yoksa harici mi besleyeceğiz o kısmını anlayamadım. Bağlanması gereken 3 kablo var dediğiniz gibi. +,-, on-off. Monitörün devre kartını görmeden nereye bağlanması gerektiğini söylemek benim için zor. Yanlış bir şey yapıp, zarar vermek istemiyorum.
Fotoğrafını attığınız yer tam olarak neresi bu arada?

Devre kartı üzerine takacağız devreden gücünü alacak. Attığım yer devre kartının arkası.

Anladım. Ama hangi Pin'lere takılması konusunda emin değilim. Yanlış yönlendirmek de istemiyorum. Kusura bakmayın.

Ben aslında videoda gördüğüm kadarıyla insanlar tam olarak bu pinlerden değil başka yerden güç alıyordu onun için sordum kondansatör mü ne diyorladı bilemiyorum tam olarak.

Videoyu paylaşabilir misiniz? Oraya bakıp yorum yampmaya çalışalım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ilk videodakiyle aynı devre kartına sahibim.

Yeni konular

Geri
Yukarı