Led TV Göz Bozar Mı?

Freedom

Hectopat
Makaleler
1
24 inch monitörden daha geniş bir led tv kullanıyorum, alırken arada anten takıp tv izlerim diye almıştık şimdiye kadar hiç takıp izlemişliğim bile yok. Geniş olması gayet iyi orada sorun yok fakat, bir akrabam geldi bilgisayara oturunca ekranın çok parlak olduğunu ve gözlerime zarar vericeğini söyledi. Ben parlaklığı kısıyorum ama bu seferde renkler çok bozuyor. Şuan parlaklık 40'da isterseniz bir SS'de alıp atabilirim. Gözlere çok etki eder mi dediği gibi, yapabileceğim bir şey var mı acaba ?

Led tv linki : HİSENSE LED24K15P 24'' LED TV

Son düzenleyen: Moderatör:
Akraba gözü yaşlı ise gözleri çekmiyor olabilir. Led tv'nin özelliği budur zaten. Pikseller ışığı yansıtmaz direk kendileri ışık verir ve bu sayede daha parlak olur. Sizi rahatsız etmiyor ise sorun yok. Ama çok içinize dert olduysa kontrast düşürün. Faydası olacaktır.

Bu markayı daha önce hiç duymadım. Çok fazla bir bilgim yok. Fakat bütün monitörler fazla karşısında kalındığında gözleri bozar. Bence olay sende bitiyor biraz.
Bu arada az önce youtube'den biraz araştırma yaptım ve hakikaten çok parlak bu kardeşim. Monitörü oyun moduna al. Böylelikle gerekli yerlerde monitörün renk parlaklığı kısılır gerekli yerlerde ise monitörün renk parlaklığı artar. Samsung, Hp gibi monitörlerde durum böyle.

Beni pek rahatsız etmiyor , parlaklığını kıstım biraz fakat kıstıkça renkler soluyor. Vga kablo kullanıyorum, Hdmi taktım çok dandik bir görüntü geldi sanırım hdmi kablonun 10-15 liralık olmasından kaynaklanıyor. Hdmi kablo alıp parlaklık ve kontrast ayarlarını kurcalarsam sanırım istediğim görüntüyü alabilirim. Ayrıca led tv'de oyun modu yok menüye baktım fakat bulamadım. 600 liraya almıştık 2 sene önce, şimdi kalkıp da değiştiremem az para değil.
Edit: Şimdi diyebilirsiniz 2 sene kullandın şimdimi aklın başına geldi diye :) daha öncede kafamı kurcalamıştı pek önem vermedim, arada gözlerimde ağrımaya başlayınca iyice kafamı kurcaladı. Hafta sonları 11-12 saat bilgisayara oturuyorum, ağrımaması da anormal olurdu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı