LED Ve LCD Monitör Farkı

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kendim şu anda ViewSonic VX2458-MHD kullanmaktayım. 1ms, 144 Hz ve TN panel olmasına güvenerek aldım. Fakat FPS oyunu oynarken adamı görmem eski 75Hz 5ms monitörüme göre daha zor gelmeye başladı. Eski konularda bahsedilen LCD ve LED monitörlerin farkı bu monitörü iade edersem eski monitörümdeki farkı hissedebilir miyim? Sanırsam eski monitörüm
LG W1941S-PF Monitor - 19 Widescreen LCD Monitor - LG Electronics SA bu. Bana LED monitör önerir misiniz bir daha pişman olmak istemiyorum. TN Panel monitör düşünüyorum. Eğer farklı alacak olursam MSI Optix MAG241C alırım veya bu LCD-TFT panel monitörle diğer LED monitörlerin bir farkı var mı? Belki 24 inch olmasından dolayı da rahatsız olmuş olabilirim.

Son düzenleme:
LED ekranlarda adından anlaşılacağı üzere iç panelde LED kullanıldığını biliyorum. Başka bir fark olduğunu sanmıyorum.

CSGO'da Adamlara sıktığımda kan lekesiyle karşımdaki rakibin vücudu karışıyordu. Ve siyah alanlarda karmaşa içerisinde oluyordu, rakibi göremiyordum. Birden aklıma fikir geldi ve bunu renk ayarlarını oynayarak çözdüm. Şu an pek fark yok gibi. Alınabilecek en ucuz LED monitör 1500TL olduğu için öneri alma fikrinden vazgeçtim. Sadece benim merakım bunların bir farkının olup olmamasıydı. Sanırsam FPS modunun görüntüsü beni rahatsız ediyordu. Onuda kullanıcı rengini işaretleyip tüm renkleri aynı dereceye getirdim sanırsam. Şu an oyun içerisindeki görüntü gayet iç açıcı gözüküyor. Siyah yerler abartısız şekilde siyah, Aydınlık yerler de siyahdan biraz daha aydınlık. Monitörü önermiyordum fakat ayarı yapılırsa alınabilir bir monitörmüş. Monitörde FPS modunda default da çok farklı bir renk skalası kullanıldığından dolayı sorun yaşıyormuşum. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Monitörün ayarlarındaki renk yapılandırması genelde önerilmez. Kurcalayarak en uygunu bulursanız daha sağlıklı olur. Ben kendime FPS oyun, film ve gece forumlarda dolaşmalık 3 ayar yaptım mesela. Şuan çok memnunum renklerden. Monitörüm: Viewsonic XG2402.

Monitörün ayarlarındaki renk yapılandırması genelde önerilmez. Kurcalayarak en uygunu bulursanız daha sağlıklı olur. Ben kendime FPS oyun, film ve gece forumlarda dolaşmalık 3 ayar yaptım mesela. Şuan çok memnunum renklerden. Monitörüm: Viewsonic XG2402.
Evet aynı ayarları ben de yaptım. sRGB modu normalde seçili değil. Onu standartta seçtim ve internette takılırken standart kullanacağım. Herhangi bir oyunda fps modu. Normalde hepsinde doğal diye bir renk sıcaklığı seçili. FPS de kullanıcı rengi, standartta sRGB kullanıyorum şu an. Ama bana en rahatı şu an FPS gibi geldi. Duruma göre filmlerden daha çok zevk almak için standartta bulundurduğum sRGB modundan yararlanabilirim :) Daha aydınlık ve renkler daha net görünüyor. Ama kullandıkları FPS modunda birinden kan çıkardıktan sonra o adamı kanın önündeyken göremiyordum araya karışıyordu. FPS modunu o renk skalası harici çok iyi yapmışlar. Onuda değiştirerek hallettim. Standart modda o görüntüyü yakalayacağımı sanmıyorum. Mod değiştirilmez fakat ayarlamalar yapılabilir. Dediklerinize katılıyorum, monitörde sorun görülürse ayarlarla düzeltilebiliyor. Fakat iyi bir görüntüsü varsa değiştirmek pek de iyi bir seçenek değil.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı