Çözüldü LED'in üzerindeki silikon nasıl çıkartılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emircaan

Decapat
Merhaba, benim LED'li bir saat vardı saat bozulunca içindeki LED'leri çıkarıp masanın altına ışıklandırma olarak kullanmak istedim. Yalnız LED'lerin üzerinde silikon var. Bu silikonu LED'lere zarar vermeden nasıl çıkarabilirim?

IMG_20231021_175322.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, benim LED'li bir saat vardı saat bozulunca içindeki LED'leri çıkarıp masanın altına ışıklandırma olarak kullanmak istedim. Yalnız LED'lerin üzerinde silikon var. Bu silikonu LED'lere zarar vermeden nasıl çıkarabilirim?

Eki Görüntüle 1985071

@Emircaan
İzopropil alkol sıcak silikonun en iyi çözücüsüdür. Kolonya kullanabilirsin.
Üzerine kolonya sıkıp 15-20 saniye sonra elinle biraz silikonu kaldırmaya çalış. Kendini salar.

Eki Görüntüle 1985071

Isıtarak eritip çıkartabilirsin bence.

Eki Görüntüle 1985071

@Emircaan
İzopropil alkol sıcak silikonun en iyi çözücüsüdür. Kolonya kullanabilirsin.
Üzerine kolonya sıkıp 15-20 saniye sonra elinle biraz silikonu kaldırmaya çalış. Kendini salar.

Çözüm
Kolonya LED'lere zarar vermez mi?
Bir şey olmaz. Devrelerde izopropil alkol kullanılır. Senin evinde olmayacağı için en yakın şey kolonya. Sonrasında iyice peçete ile sil ve kurumasını bekle. Sıkıntı yaşamazsın. Millet kolonya ile işlemci siliyor.

Geri
Yukarı