Legion 5 15ach6h R7 5800 + RTX 3070 nasıl?

Onlarda da aynı RAM var hocam. Maalesef bu sorunu göze almış durumdayım. RAM'i elbet değiştirebilirim ama kasa kalitesi olsun, ekran kalitesi olsun, MUX Switch olsun bunlar Legion'u bu bütçenin en iyisi yapıyor bence.
Tabii bana kalırsa da öyle, 15 binlik bütçem olsa 3060'lı Legion 5 yanına da ram alırım Yurt dışı imkanım olmazsa.

Vallahi bazı zamanlarda vergi dahil 1100-1300 euroya düşmüş bu Legion'lar. Daha geçen hafta Legion 5 R7 5800H - RTX 3060 modeli amazon.de üzerinde 11.500TL'ye satılmış. Bunları görünce aynı bilgisayara 13.800TL vermeye elim gitmiyor :D Benim asıl almak istediğim model buydu. Şuan bundan ucuz RTX 3060'lı Legion 5 bulamadım bütün amazonlarda.

Bana kalırsa RTX 3060'lı olan ürünü almak yeterli olur, 10 - 20 FPS için daha fazla zarara girmeye gerek yok sonuçta değişen tek şey ekran kartı oluyor.

Altına soğutucu takıp cihazın sınırlarını zorlayabilirsiz ama garantisinin ülkemizde geçerli olup olmadığı, RAM kitinin değişimi, malzeme kalitesi, yetkili servis yorumları gibi ufak tefek detayları göz önünde bulundurmakta gerekiyor.

Bu arada bugün forumda Legion 5 ( Ryzen 5600 + RTX 3060 ) ile ilgili bir konu açılmıştı, ürünün stoklara girdiğinden bahsediyordu lakin forumdakiler RAM kitinin değiştirilmesini ve RTX açıldığında ürünün RTX 2060 performansını vermesinden şikayetçiydi.

Son düzenleme:
Bana kalırsa RTX 3060'lı olan ürünü almak yeterli olur, 10 - 20 FPS için daha fazla zarara girmeye gerek yok sonuçta değişen tek şey ekran kartı oluyor.

Altına soğutucu takıp cihazın sınırlarını zorlayabilirsiz ama garantisinin ülkemizde geçerli olup olmadığı, RAM kitinin değişimi, malzeme kalitesi, yetkili servis yorumları gibi ufak tefek detayları göz önünde bulundurmakta gerekiyor.

Bu arada bugün forumda Legion 5 ( Ryzen 5600 + RTX 3060 ) ile ilgili bir konu açılmıştı, ürünün stoklara girdiğinden bahsediyordu lakin forumdakiler RAM kitinin değiştirilmesini ve RTX açıldığında ürünün RTX 2060 performansını vermesinden şikayetçiydi.

Haklısınız hocam, testlere baktığımda yüzde 10 civarı bir fark olduğunu gördüm. Onun için 2-3 bin TL fazla zarara girmeye gerek yok. O para ile RAM yükselir, SSD takviyesi yapılır vb. Ayrıca Hepsiburada ve İtopya'da satılan ürünün Lenovo TR garantisi yokmuş sanırsam. Konusunun altında bazı arkadaşlar sormuş ve ithalatçı garantili olduğu yanıtını almışlar. Açıkçası ben Amazon'un garantisine güveniyorum, üründe sıkıntı çıkarsa arkasında duracaklarını, yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Daha düşük modeli Türkiye'den 13700TL'ye almaktansa üstte linkini attığım modeli 5800H'li modeli 12500 TL'ye alıp aradaki farka RAM'leri değiştirebilirim. Eğer o hepsiburadaki ürün Lenovo garantili olsaydı onu almayı düşünebilirdim ama değilmiş ne yazık ki.

Ben de 3060 almak istiyorum ama açıkçası ilk defa bu modeli gördüm. Amazon'dan alırsak kaç ₺'ye gelir? Bir de ne kadar da bir stopa veya indirime giriyor?

Amazon.es üzerinde var şu an vergi dahil 512 GB modeli 12600TL, 1TB olan 13600TL civarına geliyor. Daha ucuza alan arkadaşlar olmuş indirimde 11500 TL gibi. Almalı mıyım beklemeli miyim bilmiyorum :D

Bu cihazı ben de alsam mı diye düşündüm. Eğer aksiyon alırsanız etiketlerseniz sevinirim. 1500euro kısmı özellikle düşüncelerim de gümrük sağolsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı