Legion 5 15ACH6H sistemde takılmalar

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim:
Legion 5 15ACH6H
R5 5600H
16 GB RAM
RTX 3060 130W
M.2 SSD

Sistemimde çok nadir takılmalar oluyor, birkaç saniye sürüyor (3 sn civarında) bu süreçte herhangi bir input giremiyorum sisteme. Ne mouse, ne klavye, ne de Gamepad'le herhangi bir yönlendirme. Çok nadir olan bir şey aslında bir problem de teşkil etmiyor 3-5 günde bir ya oluyor ya olmuyor. Özellikle F1 oynarken oldu bir iki defa fakat normal dizi izlerken bile olabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi ses takılıyor sistem yavaşlıyor. Sebepleri neler olabilir? Yazılımsaldır diyip geçtim ama donanımsal olma şansı var mı?

AMD'in TPM olan sistemlerde olan genel performans sıkıntısı sorunu bu. Geçen Technopat dahil bir çok teknoloji sitelerinde paylaşım oldu. Anlık takılmalar benim AMD işlemci kullandığım her cihazda yaşadım ve bu sabah bile yaşadım biraz zaman yoktu. TPM kapatmayı deneyin sorun tekrar devam edecek mi?

Öncelikle sistemim:
Legion 5 15ACH6H
R5 5600H
16 GB RAM
RTX 3060 130W
M.2 SSD

Sistemimde çok nadir takılmalar oluyor, birkaç saniye sürüyor (3 sn civarında) bu süreçte herhangi bir input giremiyorum sisteme. Ne mouse, ne klavye, ne de Gamepad'le herhangi bir yönlendirme. Çok nadir olan bir şey aslında bir problem de teşkil etmiyor 3-5 günde bir ya oluyor ya olmuyor. Özellikle F1 oynarken oldu bir iki defa fakat normal dizi izlerken bile olabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi ses takılıyor sistem yavaşlıyor. Sebepleri neler olabilir? Yazılımsaldır diyip geçtim ama donanımsal olma şansı var mı?
Muhtemelen Intel driver ile ilgili, Microsoft arkadan güncellediği için böyle problemler olabiliyor.
DDU indir, kur.
Güvenli moda geç bilgisayarı
Güvenli mod ;
Win+R / msconfig/ önyüklemeden/ güvenlik ön yükleme
ekranından güvenli moda geç.

W+R / services.msc/ hizmetler ekranı gelecek/ windows uptade
devre dışı bırak.
DDU başlatıp önerilen ayarlarda Intel driver kaldır.

Bilgisayar otomatik yeniden başlatıldığında kayıt defterini temizle.
Intel download center driver en güncel sürümünü indir

Geri
Yukarı