Legion 5 Pro 16 vs Legion 5I 15

Bir önceki cihazım Lenovo Legion 5 11800H 3060 modeldi soğutma konusunda gayet iyiydi işlemci odaklı oyunlarda ısı yönünden sıkıntı çekmedim tavsiye ederim şu anki cihazımda 12800HX var oda aynı 75-80 dereceleri geçmiyor stress testlerinde ve AAA oyunlarda. Laptopta Intel işlemci derim direkt.
Şu andaki cihaz marka model hangisi ?

Bende almanyadan pro olani siparis verdim (Ryzen 7 6800H). Indirimdeydi.

i7-12700H olani ile arasinda 600 Euro (12.000 TL) fark vardi.

Yanlis mi yapmisim?
Sıcaklık değerlerin nasıl problem yaşıyor musun sıcaklık konusunda? Ben laptopu sadece oyun için kullanmayacağım için batarya süresi de önemli ki amd işlemcilerde bu süre oldukça fazla oluyor intele göre tek korkum dediğim gibi oyun oynarken çok ısınması ve performans olarak büyük bir fark olması senin yorumların neler cihaz ile ilgili? aynı cihaz mı bu arada Legion 5 Pro 16" (AMD) 2022 GEN 7

Elinde 12700H işlemcili olan var mı? Ya da test eden bu cihazı? Performans testleri yapabildi mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
12700hlı versiyon - 2022 versiyonu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
amd ryzen 7 5800h lı versiyonu - 2021 versiyon

bu laptopun ryzenlısının 2022 versiyonun testlerini bulamadım var ama ayrıntılı bir şekilde sıcaklığı gösterdikleri yok belki sıcaklık sorununu 2022 modelinde çözmüşlerdir.

Yukarıda attıgım 2 linkte görebilirsin sıcaklık farkını ilerleyen dakikalarda, ryzen versiyon stress testte 96 derece cpu bile görmüş ki bu işlemcinin çalışabileceği max sıcaklık olarak 95 derece girmişler sitelerine

not: intel işlemcili versiyon indirimde değil

Son düzenleme:
Bende Almanya'dan Pro olani sipariş verdim (Ryzen 7 6800H). Indirimdeydi.

i7-12700H olani ile arasinda 600 Euro (12.000 TL) fark vardi.

Yanlış mi yapmisim?

Doğru yapmışsınız Pro modeli kalite olarak daha iyi ekstra olarak düz legiona göre, sırf 12700H için değmeyecek bir miktar.

Sıcaklık değerlerin nasıl problem yaşıyor musun sıcaklık konusunda? Ben laptopu sadece oyun için kullanmayacağım için batarya süresi de önemli ki AMD işlemcilerde bu süre oldukça fazla oluyor Intel'e göre tek korkum dediğim gibi oyun oynarken çok ısınması ve performans olarak büyük bir fark olması senin yorumların neler cihaz ile ilgili? Aynı cihaz mı bu arada Legion 5 Pro 16" (AMD) 2022 GEN 7

12700H'lı versiyon - 2022 versiyonu.

AMD Ryzen 7 5800H'lı versiyonu - 2021 versiyon.

Bu laptopun ryzenlısının 2022 versiyonun testlerini bulamadım var ama ayrıntılı bir şekilde sıcaklığı gösterdikleri yok belki sıcaklık sorununu 2022 modelinde çözmüşlerdir.

Yukarıda attıgım 2 linkte görebilirsin sıcaklık farkını ilerleyen dakikalarda, Ryzen versiyon stress testte 96 derece CPU bile görmüş ki bu işlemcinin çalışabileceği Max sıcaklık olarak 95 derece girmişler sitelerine.

Not: Intel işlemcili versiyon indirimde değil.

AMD versiyonun 3060 modelinden ornek vereyim, GPU sıcak calıssada işlemci gayet iyi durumda.

ekstra olarak gerek teknoloji gerek fazla güc cekmesinden dolayı 12700H 6800H'a gore daha fazla ısınan bir işlemci, artı olarak AMD versiyon Pro modeli soğutmayı kafaya takmaya gerek yok.

Şuan araştırırken bu videoyu buldum:
normal legion 5 in amd li versiyonu

sıcaklıklar gayet düzgün görünüyor 2022 versiyonda buna göre pronun da böyle olduğunu düşünüyorum lakin 55w gözüküyor bazen cpu 45w değil miydi limiti?

Şu an araştırırken bu videoyu buldum:
Normal Legion 5'in AMD'li versiyonu

Sıcaklıklar gayet düzgün görünüyor 2022 versiyonda buna göre Pro'nun da böyle olduğunu düşünüyorum lakin 55W gözüküyor bazen CPU 45W değil miydi limiti?

85wye kadar çıkabiliyor 6800H 45W base TDP'si.

85wye kadar çıkabiliyor 6800H 45W base TDP'si.
Jarod's techin videosunu da izledim legion 5'in amd versiyonlusunu sıcaklıklar gayet güzel görünüyor sadece anlamadığım şey bu videoda

2021 versiyonunun sıcaklıkları beni korkuttu sizce 2022 versiyonda düzelttiler mi bu problemi yoksa legion 5 pronun daha sıcak çalışması saçma olurdu.

Jarod's techin videosunu da izledim Legion 5'in AMD versiyonlusunu sıcaklıklar gayet güzel görünüyor sadece anlamadığım şey bu videoda

2021 versiyonunun sıcaklıkları beni korkuttu sizce 2022 versiyonda düzelttiler mi bu problemi yoksa Legion 5 Pro'nun daha sıcak çalışması saçma olurdu.

Yukarıda attığım videoya bakın hocam.

AMD versiyonun 3060 modelinden ornek vereyim, GPU sıcak calıssada işlemci gayet iyi durumda.

ekstra olarak gerek teknoloji gerek fazla güc cekmesinden dolayı 12700H 6800H'a gore daha fazla ısınan bir işlemci, artı olarak AMD versiyon Pro modeli soğutmayı kafaya takmaya gerek yok.

Sıcaklık değerlerin nasıl problem yaşıyor musun sıcaklık konusunda? Ben laptopu sadece oyun için kullanmayacağım için batarya süresi de önemli ki amd işlemcilerde bu süre oldukça fazla oluyor intele göre tek korkum dediğim gibi oyun oynarken çok ısınması ve performans olarak büyük bir fark olması senin yorumların neler cihaz ile ilgili? aynı cihaz mı bu arada Legion 5 Pro 16" (AMD) 2022 GEN 7

12700hlı versiyon - 2022 versiyonu

amd ryzen 7 5800h lı versiyonu - 2021 versiyon

bu laptopun ryzenlısının 2022 versiyonun testlerini bulamadım var ama ayrıntılı bir şekilde sıcaklığı gösterdikleri yok belki sıcaklık sorununu 2022 modelinde çözmüşlerdir.

Yukarıda attıgım 2 linkte görebilirsin sıcaklık farkını ilerleyen dakikalarda, ryzen versiyon stress testte 96 derece cpu bile görmüş ki bu işlemcinin çalışabileceği max sıcaklık olarak 95 derece girmişler sitelerine

not: intel işlemcili versiyon indirimde değil
Daha elime ulaşmadı ne yazık ki. Ay sonu gelecek.

31bin TL ye aldım bu arada. Bence çok iyi fiyat

Tek sıkıntı bi problem yaşarsam garanti konusu ne olacak.

Daha elime ulaşmadı ne yazık ki. Ay sonu gelecek.

31bin TL ye aldım bu arada. Bence çok iyi fiyat

Tek sıkıntı bi problem yaşarsam garanti konusu ne olacak.
Ben de aynı o şekilde alacağım umarım sorun yaşamayız benim attığım modelde 31.000TLye denk geliyor Legion 5 Pro 16" (AMD) Gen 7 2022 mi sizinki de

Doğru yapmışsınız Pro modeli kalite olarak daha iyi ekstra olarak düz legiona göre, sırf 12700H için değmeyecek bir miktar.

Iyi bari. Teşekkür ederim.

Ben de aynı o şekilde alacağım umarım sorun yaşamayız benim attığım modelde 31.000TLye denk geliyor Legion 5 Pro 16" (AMD) Gen 7 2022 mi sizinki de
Aynen. Black friday de 1599 Euroya inmisti.
1670527005281.png

Yeni konular

Geri
Yukarı