Legion 5 Pro vs ASUS ROG G17

Vay arkadaş, adamın 20K bütçesi var. Alacak doğru düzgün şey bulunmuyor. Umarım bu günler de geçer...

Yurt dışında daha ucuza gelen Gigabyte modeller vardı da hangileri olduğunu hatırlamıyorum. Global garantisi varsa farklı bir modeli bulunabilir belki.
Ürün olur para olmaz, para olur ürün olmaz.

Vay arkadaş, adamın 20k bütçesi var. Alacak doğru düzgün şey bulunmuyor. Umarım bu günler de geçer...
Sormayın hocam ya, ilk defa cebimde para var. Ekran kartıma da 15.650'ye alıcı bulmuştum, her şey olması gerektiği gibi gidiyordu ama alınacak hiçbir şey yok. Cidden sinir bozucu.
Ürün olur para olmaz, para olur ürün olmaz.
Durumun bütün özetini bir cümle ile yaptınız :D.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz Legion 5000 serisi Ryzen'li hali ile sorunlu gibi duruyor.
Sorunlu olduğunu sanmıyorum ben Legion'un. Büyük ihtimalle 5000 serisi ısınan bir seri olacak. Omen laptoplarda sıcak çalışıyorlar çünkü. Hem Legion hem Omen geçen sene serin çalışmalarından ötürü çok sevilmişlerdi.

Pek öyle sayılmaz. GPU'mda kaynattığım çaydan içerken konuşalım bunları. Malum 82C GPU 91C CPU ile RDR2 oynuyorum. Suyu da artık Monster ile kaynatıyorum.
Aslında çok fazla değil, normal gibi. Intel 10. Nesil sonuçta, MSI bile bu dereceleri görüyor çoğu kasasında. GPU sıcaklığı bir tık fazla gibi ama.

Aslında çok fazla değil, normal gibi. Intel 10. Nesil sonuçta, MSI bile bu dereceleri görüyor çoğu kasasında. GPU sıcaklığı bir tık fazla gibi ama.
Ama performansı şaşırtıyor beni. 2K Ultra ayarlarda 70 FPS alıyorum RDR 2'de. 2080S 73 FPS alıyor. Muazzam bence. Mesela Cyberpunk'da 2K RT açık ultrada 50 FPS alıyorum. Legion 75C belki ama 43 FPS çalışıyor ortalama.

Bazen düşünüyorum bunların hepsi kasti falan mı yapılıyor ya? İlk önce MSI'lar stoklara girdi ve fiyatlar ilk baştan görece uygundu (17-20k) ardından fiyatlar yavaş yavaş uçtu ve stokları bitti, sonrasında herkes ROG'ları ararken ROG'lar piyasaya 28 bin-36 bin TL gibi inanılmaz uçuk fiyatlardan girdi. Ardından Aorus serisi piyasaya sürüldü ama çok tutmamışa benziyor. Şimdi ise Legion'lar konuşulmaya başlamış iken ROG'ların fiyatı düşürüldü ve bir gün içerisinde indirimli fiyatı bitti.

Noldu arkadaş bütün distribütörleri tek kişi mi aldı ya?

Bazen düşünüyorum bunların hepsi kasti falan mı yapılıyor ya? İlk önce MSI'lar stoklara girdi ve fiyatlar ilk baştan görece uygundu (17-20k) ardından fiyatlar yavaş yavaş uçtu ve stokları bitti, sonrasında herkes ROG'ları ararken ROG'lar piyasaya 28 bin-36 bin TL gibi inanılmaz uçuk fiyatlardan girdi. Ardından Aorus serisi piyasaya sürüldü ama çok tutmamışa benziyor. Şimdi ise Legion'lar konuşulmaya başlamış iken ROG'ların fiyatı düşürüldü ve bir gün içerisinde indirimli fiyatı bitti.

Noldu arkadaş bütün distribütörleri tek kişi mi aldı ya?
Ülkemizdeki satıcılar biraz açgözlü sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı