Legion 5 Pro'da Battery Drain neden olur?

loladinismus

Centipat
Merhabalar,
Teknosa'dan Lenovo Legion 5 Pro 82jd002atx İ7-11800h 16GB Ram 512GB Ssd Rtx 3060 6gb 16 bu ürünü aldım fakat 1 saat oyun esnasında şarj %60'dan %50'ye düştü fişe takılı olduğu halde. Battery drain neden oluyor? Şarj cihazı 230 Watt normal diğer modellerde ise 300 Watt. Ondan olabilir mi? Eğer Legion 5 Pro alan arkadaşlar GTA 5 vb oyunlarda 1 saat test yapıp paylaşabilirse deneyimlerini sevinirim. Laptop inanılmaz güzel ama bu battery drain işi can sıkıcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
TAM olarak öğrenmek istediğim bu işte. Legion 5 Pro AMD veya bu modeli alan arkadaşlarda tasarruf modu açıkken battery drain oluyor mu? 300W şarj cihazı olan arkadaşlarda da drain oluyor mu?

Sistem şöyle, li-ion bataryalarda batarya ömrünü uzatmak için bataryayı tam doldurmamak gerekir. Lenovo'da tasarruf kipi adı altında size bu seçeneği sunuyor, atıyorum şarjınız 60 70 ise 45-60 bandına düşürüp bu bantta tutuyor. Eğer bu kipi kaparsanız cihaz %100 şarj olur. Thinkpad Ideapad Legion fark etmeksizin tasarruf kipi açık tüm Lenovo'lar da aynı durum vardır.

Hocam ayrıca siz burada oyunda bataryada düşüşten bahsetmişsiniz. Hocam Gaming laptoplarda hiçbir şekilde bataryada oyun oynanmaz. Şarj cihazı takılı bir şekilde oynanır. Bununla beraber 230W ile 300W şarj cihazları gayet iyi besliyor cihazı.
Anlamadınız dediğimi :)

9f935d82e42a4e3d99700c215b34ded9.jpg

L5P 10bit destekliyor arkadaşlar nvidia panelden bit ayarlarınızı 8'den 10'a çekmeyi unutmayın :)
1.jpg

Arkadaşlar bende garanti 27.08.2021 de başlamış normal mi?
Ve geldiğinde herhangi bir jelatin sökmedim direkt olarak açık geldi. İade ürün yollamiş olabilirler mi @TÜPÇÜ FİKRET hocam sizde almıştıniz galiba sizde de aynı mı?

Ülkeye giriş tarihi garantinin başlangıcı sayılır Lenovo'da, servisi arayarak aldığınız tarihten itibaren başlatabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1166232

burası sizdede böyle mi? biraz garip geldi
Fabrikadan renk kalibre edilmiş olarak geliyor.Bilgisayarınızda bir program olması lazım.Orada 4 adet civarı profil var ürettikleri.Renk profilleri.O gösterdiğiniz onlar hocam.Normal laptoplarda renk kalibrasyonu yok neüdddüğü belirsiz renkler oluyor.
Yahu batarya kaç wh diye sordum kimse ciddi almadı. Ben de Teknosa'da 2 saat uğraşlarım sonucu aleti satın aldım. Ya site sorun çıkardı ya da banka. Türkiye de yaşıyorsan katlanmaya mahkumsun politikası gereği dişlerimi sıktım. Arkadaş ne işkenceydi yahu. Bu Lenovo bula bula hiç alışveriş yapmadığım fiyatları düzgün olmayan, Teknosa diye bir firmada satışa çıktı. Alakasız şekilde.
Özür dilerim görmemişim yoğundum baya.Evet 80wh bataryası var.Conservation mode+60hz+%30-40 parlaklık+quiet mode ve arka planda uygulama çalıştırmayı kapatırsanız pil ömrünüz çok uzun olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı