Legion 5 Pro'da Battery Drain neden olur?

loladinismus

Centipat
Merhabalar,
Teknosa'dan Lenovo Legion 5 Pro 82jd002atx İ7-11800h 16GB Ram 512GB Ssd Rtx 3060 6gb 16 bu ürünü aldım fakat 1 saat oyun esnasında şarj %60'dan %50'ye düştü fişe takılı olduğu halde. Battery drain neden oluyor? Şarj cihazı 230 Watt normal diğer modellerde ise 300 Watt. Ondan olabilir mi? Eğer Legion 5 Pro alan arkadaşlar GTA 5 vb oyunlarda 1 saat test yapıp paylaşabilirse deneyimlerini sevinirim. Laptop inanılmaz güzel ama bu battery drain işi can sıkıcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fn+R Hocam. Hocam bir de Fn+Esc fn tuşunun özelliklerini kapatıyor ya peki geri nasıl açılıyor :)
Hocam atıyorum oyun oynayacağım kaç p de oynayacağımı oyun içi grafik ayarlarından mı yapıyorum yoksa nvidia ayarlarından falan mı yapıyorum basit iş de piyasadan çok uzak kaldım son masaüstü bilgisayarımı topladıktan sonra unutmuşum çok şeyi bir de bilgisayarı ilk açtığımda default olarak 2k 165 hz de çalışır değil mi?

Hocam atıyorum oyun oynayacağım kaç p de oynayacağımı oyun içi grafik ayarlarından mı yapıyorum yoksa nvidia ayarlarından falan mı yapıyorum basit iş de piyasadan çok uzak kaldım son masaüstü bilgisayarımı topladıktan sonra unutmuşum çok şeyi bir de bilgisayarı ilk açtığımda default olarak 2k 165 hz de çalışır değil mi?
Çoğu oyunda grafik ayarları oyun içinden ayarlanıyor.
Büyük ihtimalle öyle başlıyordur hocam yoksa o kadar reklamını yapmanın ne manası var :D
Bir de ayarlarını yapmayı bilmeyen kimseleri de düşününce default olarak gelir zaten.

Çoğu oyunda grafik ayarları oyun içinden ayarlanıyor.
Büyük ihtimalle öyle başlıyordur hocam yoksa o kadar reklamını yapmanın ne manası var :D
Bir de ayarlarını yapmayı bilmeyen kimseleri de düşününce default olarak gelir zaten.
Hocam başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın cihazı alıp vantageden güncellemeleri ve driverleri kurup Windows updateden de sorgulama yapıp güncelleme yaptıktan sonra yapmak gereken bişey kalır mı eksiklik kalır m siz 0 dan cihaz kurarken nasıl kuracaksınız? 1 saat içinde gidiyorum teknosaya elden alacağım gibi

Hocam başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın cihazı alıp vantageden güncellemeleri ve driverleri kurup Windows updateden de sorgulama yapıp güncelleme yaptıktan sonra yapmak gereken bişey kalır mı eksiklik kalır m siz 0 dan cihaz kurarken nasıl kuracaksınız? 1 saat içinde gidiyorum teknosaya elden alacağım gibi
Estağfurullah hocam yardımlaşmak için girdik. Hocam benimde ilk laptop deneyimim :)
Ama sizin yapacaklarınıza ek ölü piksel testi, bir de ışık sızması yapmaya çalışacağım.
Bir de tam hatırlamıyorum adını ama performans testi, stress testine sokmayı düşünüyorum.

9f935d82e42a4e3d99700c215b34ded9.jpg

L5P 10bit destekliyor arkadaşlar nvidia panelden bit ayarlarınızı 8'den 10'a çekmeyi unutmayın :)
1.jpg

1.5 saatte %10 şarj yedi bataryadan fişe takılı olmasına rağmen. Eğer diğer Legion 5 Pro'larda olmuyor bunda oluyor ise tek açıklaması 230 Watt yetersiz. (GTA 5 orijinal çözünürlükte MSAA kapalı olarak)

Fena değil o zaman doğru mu böyle bir cihaz için o tarz işlerde priz yoksa hybrid mod ve tasarruf modu açıp parlaklığı biraz kısıp günlük işlerde kullanırken zaten okulda falan aralıksız 5 6 saat kullanma şansım yok Max 2 saat olur ders arası falan bir ödeve bakmak durumunda olursak onhn dışı evde tamamen prizde kullanırım diye düşünüyorum ama Gaming laptopu nasıl kullanmak gerek pilini bazı kişiler sürekli şarjda kullanmanın zarar vereceğini söylüyor.

Hocam testlerde Max 4 civarı görüyor.

Hocam bende dünden beri onu düşünüyorum, tasarruf kipi açıkken belki normal olan değerler budur? Biraz ömürden tasarruf edeceğimize hiç açmasak ?
Normal değerler bu. Vantage arayüzü zaten tam olarak bu değerleri gösteriyor. Bilgisayar saatlerce prize takılı kalıcaksa bu modu kullanmakta yarar var aksine sürekli %100'e şarj etmek daha sakıncalı. Prize takılı kullanmayacağınız zamanlar zaten önceden pili tamamen şarj edersiniz.
2 aydır Legion 5 kullanıyorum. Aldığımdan beri tasarruf modu açık şarjım %60 ın altına hiç düşmedi, 300W şarj aleti var.
Başka bir şeyle karıştırıyor olabilir misiniz? Çünkü tasarruf kipinden kastı arkadaşların Conservation Mode. Lenovo Vantage'ın kendi arayüzünde bu mod aktifken bataryanın %55 ile %60 arası değişeceği yazıyor.

Estağfurullah hocam yardımlaşmak için girdik. Hocam benimde ilk laptop deneyimim :)
Ama sizin yapacaklarınıza ek ölü piksel testi, bir de ışık sızması yapmaya çalışacağım.
Bir de tam hatırlamıyorum adını ama performans testi, stress testine sokmayı düşünüyorum.
Hocam mağazadan teslimat şekliyle siparişi verip ödemeyi yaptım çok yakınımda teknosa bir iki saate gidip teslim alacağım cihazı inşallah sorunsuz ve hayırlı olur siz de sanırım kargo bekliyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı