Legion 5 Pro'da Battery Drain neden olur?

loladinismus

Centipat
Merhabalar,
Teknosa'dan Lenovo Legion 5 Pro 82jd002atx İ7-11800h 16GB Ram 512GB Ssd Rtx 3060 6gb 16 bu ürünü aldım fakat 1 saat oyun esnasında şarj %60'dan %50'ye düştü fişe takılı olduğu halde. Battery drain neden oluyor? Şarj cihazı 230 Watt normal diğer modellerde ise 300 Watt. Ondan olabilir mi? Eğer Legion 5 Pro alan arkadaşlar GTA 5 vb oyunlarda 1 saat test yapıp paylaşabilirse deneyimlerini sevinirim. Laptop inanılmaz güzel ama bu battery drain işi can sıkıcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konu başlığındaki olay bana da denk geldi sanırım nfs heat ultra ayarda 2k çözünürlükte oynuyorum şu an ve cihaz fişe takılı olmasına rağmen şarjda azalma var bu durumda garantiye mi başvurulmalı

Arkadaşlar konu başlığındaki olay bana da denk geldi sanırım nfs heat ultra ayarda 2k çözünürlükte oynuyorum şu an ve cihaz fişe takılı olmasına rağmen şarjda azalma var bu durumda garantiye mi başvurulmalı
Hocam bende de azaldı tasarruf kipinde. Bu tasarruf kipiyle alakalı bir şey büyük ihtimalle onu kapattığınızda da oluyorsa o zaman problem var bence.

Artı -1 Eksi
Hocam bende de azaldı tasarruf kipinde. Bu tasarruf kipiyle alakalı bir şey büyük ihtimalle onu kapattığınızda da oluyorsa o zaman problem var bence.
Tasarruf kipi kapalı hocam pilde kullandım acaba güç planı ile alakalı bir sorun mu var bilemiyorum onları da değiştirmeyi denemek lazım tasarruf kipi belli bir yere kadwr doldurduğu için azalması normal ama sanırım şarj aleti yeterince beslemiyor oyunu kapattım şu an doluyor mesela

Tasarruf kipi kapalı hocam pilde kullandım acaba güç planı ile alakalı bir sorun mu var bilemiyorum onları da değiştirmeyi denemek lazım tasarruf kipi belli bir yere kadwr doldurduğu için azalması normal ama sanırım şarj aleti yeterince beslemiyor oyunu kapattım şu an doluyor mesela
Hocam tasarruf kipi kapalıyken de gidiyorsa gerçekten sıkıntı var. Ya şarj aletini değiştireceğiz ya da güç planından bir ayar yapmamız gerekecek dediğiniz gibi. Ben daha sistemi zorlayacak oyun oynamadığım için tam farketmedim ama yarın tatilim bir saat Control denerim bakalım bende de gidecek mi hocam.

Hocam tasarruf kipi kapalıyken de gidiyorsa gerçekten sıkıntı var. Ya şarj aletini değiştireceğiz ya da güç planından bir ayar yapmamız gerekecek dediğiniz gibi. Ben daha sistemi zorlayacak oyun oynamadığım için tam farketmedim ama yarın tatilim bir saat Control denerim bakalım bende de gidecek mi hocam.
Hocam sonuçlarınızı bekliyorum umarım sizde sorun olmaz ama galiba adaptör 230w olduğu için zayıf kalıyor ben lenovo desteğe mail gönderdim dönüş olursa yazarım

Sorun hala devam ediyor mu? AMD modellerinde de var mı bu durum?
Monster'a bakıyorum ayrı problem, Lenovo'ya bakıyorum ayrı problem, verdiğimiz para ise ayrı problem. Problem, problem...

Hocam AMD'li modeli alanların sesi soluğu çıkmıyor maşallah 😁 taş gibi. Bizdeki sorun da şarj aletinin Watt değeri ile alakalı en fazla yani, o kadar büyütecek bir şey yok gibi. Ama gerçekten bu parayı veripte bunlarla uğraşmak istemiyor insan.

Geri
Yukarı