Legion 5 Pro'da Battery Drain neden olur?

loladinismus

Centipat
Merhabalar,
Teknosa'dan Lenovo Legion 5 Pro 82jd002atx İ7-11800h 16GB Ram 512GB Ssd Rtx 3060 6gb 16 bu ürünü aldım fakat 1 saat oyun esnasında şarj %60'dan %50'ye düştü fişe takılı olduğu halde. Battery drain neden oluyor? Şarj cihazı 230 Watt normal diğer modellerde ise 300 Watt. Ondan olabilir mi? Eğer Legion 5 Pro alan arkadaşlar GTA 5 vb oyunlarda 1 saat test yapıp paylaşabilirse deneyimlerini sevinirim. Laptop inanılmaz güzel ama bu battery drain işi can sıkıcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam warzone oynamadım ama rdr2 gibi oyunlar oynadım. Ben bataryada güç kaybı yaşamadım.(tasarruf kipi açık) En son söylediğiniz hava çıkışlarındaki yamukluk da baya şüpheli. Sanki cihazda fabrikasyon sorunu varmış gibi. Değişim gerekebilir hocam.

Bende HP Omen 15 Ryzen 9 5900HX ve RTX 3070 MaxQ @80W DB2.0 @100W'a kadar olan model var, 200W adaptör yeterli gücü veremediği için 1 saat oyun oynadığımda %10'a kadar şarj azalıyor.

Ben birde harici 32" monitör kullanıyorum, cihazın kendi ekranı kapalı olduğu için iGPU Standby moduna geçtiği ve ekranın güç tüketimi sıfıra indiği hâlde böyle bir sorun yaşıyorum.

@yaç Hocam Intel işlemcilerde ram sıkıntısı yok o konuda içiniz rahat olsun (daha iyi olabilirdi tabi ). Batarya yüksek pil tüketen oyunlarda biraz azalıyor mesela %45'ten 42'ye falan düşüyor ama beni fazla rahatsız etmedi. Laptop harika ama şu an fiyatını hakeder mi tartışılır...

@yaç Hocam Intel işlemcilerde ram sıkıntısı yok o konuda içiniz rahat olsun (daha iyi olabilirdi tabi ). Batarya yüksek pil tüketen oyunlarda biraz azalıyor mesela %45'ten 42'ye falan düşüyor ama beni fazla rahatsız etmedi. Laptop harika ama şu an fiyatını hakeder mi tartışılır...
arada fiyat farkı olsa da bu laptopı da düşünüyorum. lakin notebookcheck de ısınma problemlerinden bahsedilmiş. sizce bu mu, legion 5 pro mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı