Legion 5'in test sonuçları iyi mi?

darkdragonx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop yeni aldım ama iade ürün büyük ihtimalle. Ben de o yüzden test yapıyorum. Test sonuçlarım normal mi bir bakabilir misiniz? Aşağıda bazı değerler var. En altta da bazı testlerden fotoğraflar var. Onlara geçmeden laptop standım olmadığını söyleyeyim. 2 ÖSYM silgisiyle arka tarafı biraz yükseltiyorum bunun da etkisi olur mu?

Oyun testlerinden GTA 5 yarım saat oynamada GPU ortalama 65-70 derece, CPU ortalama 80 derece civarıydı(85'e çıktığı oldu). [En altta ekran görüntüsü var]
Bilgisayar boştayken CPU 45-50 derece GPU 40-45 derece civarında. CPU ve GPU kullanımı %2 civarında oluyor.
AIDA64 stres testi CPU sıcaklığı 80 derece.
Altta HWiNFO ve CPU-Z ekran görüntüleri de var.

1634923621660.png

1634923558489.png

stabilitytest.png

bilgisayar ilk açıldığında boştayken.png

sıcaklık 5.png

sıcaklık 3.png

@Radeon RX 5500M hocam sen de bir bakabilir misin?

Dosya Ekleri

• 1634910151142.png
    1634910151142.png
    36,1 KB · Görüntüleme: 63
Sıcaklıklar bana iyi gibi geldi. Ben Pro modelini kullanıyorum. Soğutucu ya da elevator tarzı bir şey tavsiye ederim yine de.
Teşekkürler hocam biraz içimi rahatlattınız. Peki laptop standı alsam(soğutucusuz) alt kısmı yükseldiği ve altta boşluk olup hava akımını sağladığı için yararlı olur mu? Bir de parlaklık %70 civarında internette gezinirken şarjın 4 saat civarı gitmesi normal mi yoksa kısa mı? İlk kez laptop kullandığım ve olması gereken şeklini bilmediğim için soruyorum.

Ben de ilk kez kullanıyorum ancak değerler gayet normal gibiydi bana göre. Stand veya soğutucu kesinlikle işe yarıyor. Ben bimdekini almıştım ve fanlar açık değilken bile 2 3 derece oynuyor.

Ben de ilk kez kullanıyorum ancak değerler gayet normal gibiydi bana göre. Stand veya soğutucu kesinlikle işe yarıyor. Ben bimdekini almıştım ve fanlar açık değilken bile 2 3 derece oynuyor.
Forza Horizon full ayarlarda GPU 80 dereceye çıkması normal mi peki?
Hocam boşta CPU 60'lara çıktı az önce sadece Opera açıkken.

Son düzenleme:
Arkadaşlar laptop yeni aldım ama iade ürün büyük ihtimalle. Ben de o yüzden test yapıyorum. Test sonuçlarım normal mi bir bakabilir misiniz? Aşağıda bazı değerler var. En altta da bazı testlerden fotoğraflar var. Onlara geçmeden laptop standım olmadığını söyleyeyim. 2 ÖSYM silgisiyle arka tarafı biraz yükseltiyorum bunun da etkisi olur mu?

Oyun testlerinden GTA 5 yarım saat oynamada GPU ortalama 65-70 derece, CPU ortalama 80 derece civarıydı(85'e çıktığı oldu). [En altta ekran görüntüsü var]
Bilgisayar boştayken CPU 45-50 derece GPU 40-45 derece civarında. CPU ve GPU kullanımı %2 civarında oluyor.
AIDA64 stres testi CPU sıcaklığı 80 derece.
Altta HWiNFO ve CPU-Z ekran görüntüleri de var.

Eki Görüntüle 1195653

Eki Görüntüle 1195652

Eki Görüntüle 1195648

Eki Görüntüle 1195643

Eki Görüntüle 1195645

Eki Görüntüle 1195644

@Radeon RX 5500M hocam sen de bir bakabilir misin?
Bende gayet iyi hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı