Legion M500 vs. Rival 3

• Konuyu başlatan xbea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 2B
Bütçe
260 TL

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki yarın BİM'e Rival 3 geliyor. İnşallah almayı planlıyorum. Şimdi aklımda 2 model var: Legion M500, Rival 3. Bu iki modeli nedenleri ile birlikte kıyaslar mısınız? En son fare konusu açtığımda bu iki farklı marka/model arasında kaldım. Bana yardımcı olur musunuz?

Açıkçası hemen bozulacak bir fare istemiyorum. Şöyle 2-3 yıl beni idare etse çok hoş yani en az 2 yıl. Fare tutuşum hakkında kesinlikle claw grip değil ondan eminim. Duruma göre bazen finger grip bazen de palm grip oluyor. Bunun dışında ufak bir araştırma yaptım şu şekilde:
- Sensör olarak Rival 3 TrueMove çekirdeği PMW3331 (Bu TrueMove çekirdeğinin bir özelliği var mı? Varsa açıklarsanız sevinirim.), Legion M500 ise PMW3389 kullanıyor.
- IPS olarak Rival 3 300 IPS, Legion M500 400 IPS.
- Rival 3 Switch olarak kendi anahtarlarını kullanıyor ve 60 milyon tıklama ömrünü garanti ediyor, Legion M500 ise Omron anahtarlarını kullanıyor ve 50 milyon tıklama ömrünü garanti ediyor.
- Rival 3 kendi sitesinde yazana göre "ömürlük" başlığı altında en dayanıklı malzemeleri kullandığını söylüyor.
- İki marka/modelde de yerleşik hafıza mevcut.
- Rival 3'de 6 tuş, Legion M500'de 7 tuş var.
- Tasarım olarak Rival 3 kendi sitesinde claw grip ve finger grip için tasarlandığını söylüyor, Legion M500 ise zaten görünüşünden de belli olarak palm grip için tasarlanmış.
- Rival 3 8600 DPI, Legion M500 16.000 DPI.
- İkisi de 1 ms.
- Kaldırma mesafesi olarak Rival 3 1,6 mm, Legion M500'de ise ayarlanabilir diyor (Tam anlamadım. Bilen var ise söylesin.)

Benim bildiklerim bu kadar. Eklemek isteyen ya da yanlış olan bir madde fark eden olursa çekinmeden yazsın lütfen. Evet, şimdi sizce hangi fare daha iyi olur? Yorumlarınızı bekliyorum. @TÇB

Kaynaklar:
- Lenovo Legion M500 vs Rival 3 karşılaştırması için: Compare - Mouse Specs.
- Lenovo Legion M500 için: Lenovo Legion M500 RGB Gaming Mouse | Lenovo US.
- Rival 3 için: Rıval 3.

Ben olsam düşünmeden Rival 3 alırdım. Tasarımı çok hoş bence. Sensör kalitesi vs seni üzmeyecektir.
Hocam tasarım hoş ona lafım yok ama tutuş tipi acaba bana uyar mı? Sitesinde claw grip ve finger grip yazıyor. Finger grip tamam ama claw hiç kullanmıyorum. Sensör model olarak Legion önde. Sonuçta ikisi de aynı markanın farklı model sensörlerini kullanıyorlar.

Hocam tasarım hoş ona lafım yok ama tutuş tipi acaba bana uyar mı? Sitesinde claw grip ve finger grip yazıyor. Finger grip tamam ama claw hiç kullanmıyorum. Sensör model olarak Legion önde. Sonuçta ikisi de aynı markanın farklı model sensörlerini kullanıyorlar.
Eğer Lenovo elinize daha iyi olacaksa onu tercih edin. Çünkü mouse ne kadar iyi olursa olsun, elinize oturmadığı sürece hiçbir anlamı kalmaz.

Eğer Lenovo elinize daha iyi olacaksa onu tercih edin. Çünkü mouse ne kadar iyi olursa olsun, elinize oturmadığı sürece hiçbir anlamı kalmaz.

Haklısınız ama ben hangisi elime daha iyi oturur bilemedim🤨. Kullanan arkadaşlar varsa palm grip olarak buraya yorumlarını yazarlarsa çok memnun kalırım. Sizce palm grip olur mu bu fare de?

Rival 3 al, nokta. Tabii eline iyi oturma konusu tartışılır.

Hocam nedenleri ile açıklarsanız çok memnun olurum.

Geri
Yukarı