Çözüldü Legion Y540 SSD değişim sonrası mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

JVCKBOYS

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Legion Y540-15ırh laptopuma Kioxia Exceria Pro 1TB SSD satın aldım ve bugün temiz kurulum ile kullanmaya başladım. Tüm güncellemelerimi yaptım fakat 2 kere mavi ekran hatası aldım. Minidump raporum linktedir.

Çözüm
Hata başlığın sistemde donanım sıkıntısı algılandığında ortaya çıkar. Şu anda tek değişken SSD olduğu için sorunun devam etmesi durumunda SSD'yi çıkarıp test edebilirsin. Şu anlık yapman gereken işlemciye OC yapmış isen geri çekmen.
1711387738041.png

Hata başlığın sistemde donanım sıkıntısı algılandığında ortaya çıkar. Şu anda tek değişken SSD olduğu için sorunun devam etmesi durumunda SSD'yi çıkarıp test edebilirsin. Şu anlık yapman gereken işlemciye OC yapmış isen geri çekmen.

Çözüm

İşlemciye undervolt uyguluyorum. Aynı değerleri yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Bugün eski SSD'yi aynı undervolt değerleriyle kullanırken sıkıntı yaşamadım. Yeni SSD taktıktan sonra yaşamaya başladım. Chipseti tekrar yüklemeyi deneyeceğim. Eğer sıkıntı tekrar devam ederse eski SSD ile tekrar test edip konuyu güncelleyeceğim. İlginiz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı