Lego koleksiyoneri var mı?

349203

Hectopat
Forumda benim gibi lego yatırımcısı/koleksiyoneri var mı? Merak ettim. Eğer varsa brickit, brickeconomy gibi sitelerden oluşturduğunuz envanterinizin görüntüsünü atabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda benim gibi lego yatırımcısı/koleksiyoneri var mı? Merak ettim. Eğer varsa brickit, brickeconomy gibi sitelerden oluşturduğunuz envanterinizin görüntüsünü atabilirsiniz.

Eskiden vardı lego koleksiyonum. Onun yanında bakkallarda 1TL'ye satılan yumurtadaki legolarla da güzel işler yapmıştım sonra kardeşime verdim ve durum malum :(

Bir arkadaşım Aliexpress üzerinden lego değilde block olarak alıyordu. Marvel karakterleri koleksiyonu yapmıştı. Malum ona da vergi gelince almıyor artık.

Çocukken 2006-2010 yılları arası neredeyse çıkan tüm lego technic setleri vardı elimde babamla beraber oturur birlikte yapardık şimdi almıyorum bu devirde almak da bence biraz saçmalık
Ütopik uçuk fiyatları var çünkü.

Çocukken 2006-2010 yılları arası neredeyse çıkan tüm lego technic setleri vardı elimde babamla beraber oturur birlikte yapardık şimdi almıyorum bu devirde almak da bence biraz saçmalık
Ütopik uçuk fiyatları var çünkü.
Lego setleri yurt dışı fiyatlarına göre ülkemizde ucuz. Tabii her şey pahalanınca onlar daha pahalandı. Genel olarak oyuncaklar pahalı.
Hiç yatırım olarak alan yok mu? Tamam pahalı olabilir ama hiç açmadan değerlenmesini beklemek gibi.
2 koli dolusu Lego parçam var.
Benim de küçüklükten kalma karışık setler var. Keşke karıştırmasaydım 🙁

Son düzenleme:
Ego setleri yurt dışı fiyatlarına göre ülkemizde ucuz.

Şunu diyebilmek için ne yaşadın? Birim fiyatı olarak baksana neyi ucuz nasıl ucuz?

En basit örnek veriyorum lego 42100 liebherr R9800 modelinin Türkiye satış fiyatı tam tamına 12.400 Türk lirası kaç tane asgari ücret ediyor sen hesap et aynı modelin yurt dışı fiyatı mı? 700 dolar... Ortalama bir işte çalışan bir işçi haftalık kazandığı para ile kolaylıkla alabilir
Yazarken biraz araştırarak yazın.

Yeni konular

Geri
Yukarı