Lehim makinesi önerisi

Domuzcuk

Centipat
Lehim makinesi alacağım ama ne alsam ortada kaldım ve lehim makinesini sadece kablo sök, eleman sök, kabloya elemanı lehimle sadece bu amaçla kullanacağım.

80 Watt ve 60 Watt var benim aklımda ama hala 40 Wattı da düşünüyorum sizin önerileriniz değiştirecek kararımı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lehim makinesi alacağım ama ne alsam ortada kaldım ve lehim makinesini sadece kablo sök, eleman sök, kabloya elemanı lehimle sadece bu amaçla kullanacağım.

80 Watt ve 60 Watt var benim aklımda ama hala 40 Wattı da düşünüyorum sizin önerileriniz değiştirecek kararımı.
Diyeceğim tek şey, mümkünse ısı ayarlı olsun. Cidden çok yardımı oluyor.

Bende buna benzer bir Çin malı kalem havya var:US $5.06 39% OFF|New Adjustable Temperature Electric Soldering Iron 220V 110V 60W 80W Welding Solder Rework Station Heat Pencil Tips Repair Tool-in Electric Soldering Irons from Tools on Aliexpress.com | Alibaba Group
Kullanım sırasında ve sonrasında ucu temiz ve lehimli tutarsan ve kullanım sırasında çok yüksek sıcaklıklarda kullanmazsan, ki bu gerekmiyor, sıkıntı yaşamazsın. Bendeki 3 yıldır benzer amaçlarla kullanıldı ve problemsiz.

Son düzenleme:
Merhaba. Çok kaba ve ara sıra yapılan (amatörce) lehimleme işlemlerinde 60 watt veya yukarısı (100 watt tabanca havya, hassas elektronik devre elemanlarının dışındaki tüm kısa süreli uygulamalarda seçilmiş olabilir) ancak entegre, transistör, vb. sıcaklığa çok hassas devre elemanlarının PCB'lerdeki tüm söküm/montajında, sıcaklık ayarı olmayan havyalar için, lehimleme esnasında elemanların fazla ısınarak bozulmaması için mutlaka 30- 40 watt'lık olanı veya idealde 40 watt'lık olanı en iyi seçim olur. Isı ayarlılarda ise bu watt kısıtlaması yoktur, çünkü havya ucu sıcaklığı hassas olarak ayarlandığı için watt değeri yüksek olanlarında olduğu gibi ayni sıkıntıyı (riski) oluşturmaz. Elektroniğe çok yeni başlayanlar ve amatör olarak buna devam edecek olanlar için seçim bu şekliyle olmalıdır.

Orta kalitede olanlarının (Örneğin bir Koç-taş ürünü performance power'ın veya tt-tech, proskit, vb. ) ne zaman bozulacağı belirsizdir, 1 veya 2 yıl kullanımda veya 6 ayda bile bozulabilir, bunda belirli bir kullanım süresi yoktur, her zaman rezistansından olan bu bozulma sürprizlerine çok açıktır, bunu peşinen de kabul etmeniz lazımdır, kendi kullanım tecrübelerime göre. Ancak weller gibi oldukça seçkin markalar sıcaklık kontrollü ve lehim istasyonu amaçlı olarak özelikle ev için amatör/profesyonel kullanımlarda tercih edilirse çok çok iyi olur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı