Lehim teli olarak Soldex vs Kurtel

Soldex vs Kurtel

• Soldex

Oy: 14 70,0%
  • Kurtel

Oy: 5 25,0%
  • Feray Alaşım

Oy: 1 5,0%

• Oy verenlerin toplamı
    20
Veya Class 20Watt Kalem Havya Sehpası Uç Temizleme Keçeli Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor şu şekil bir şey alabilirsiniz.
Türklerin yaptığı bir havya ucu temizleme solüsyonu vardı nejdat delioğlu tanıtmıştı magic pen TR diye ama nereden alınır hiçbir bilgim yok linkte bulamadım.

Bu işin ustası olan adam kararmış havya ile bile lehim atar zorlanmadan. Babam çatır çatır atıyor 5 6 senelik eski havya ile hala :D.
5-6 sene hiç uç değiştirmedi mi? 😮

Belki de kaliteli uç almıştır. İstasyon ise ya da ısı ayarı varsa yine havya sabit sıcaklıkta olacağı için kararmaz. Ya da kararmış ama lehim tutuyordur. :D :D

Benimki büyük ihtimal dandik telden dolayı lehim eritmiyor. Uzun süre sonra tekrar kaliteli lehim kullanacağım İnşallah. :)

Bu arada, evdeki yöntemler ile öneri olursa daha iyi olur. Ekstra bir şey almak istemem. :D

Aslında bulaşık deterjanı ile yıkasam nasıl olur?

Belki de kaliteli uç almıştır. İstasyon ise ya da ısı ayarı varsa yine havya sabit sıcaklıkta olacağı için kararmaz. Ya da kararmış ama lehim tutuyordur. :D :D.

Benimki büyük ihtimal dandik telden dolayı lehim eritmiyor. Uzun süre sonra tekrar kaliteli lehim kullanacağım inşallah. :)

Bu arada, evdeki yöntemler ile öneri olursa daha iyi olur. Ekstra bir şey almak istemem. :D.

Yok yani ucuz mal olduğundan uğraşmak bile istemedi.

Zaten havya sistemini kökten değiştirdik. Sıvak hava tabancalı bir set aldık. Babam ayrıyeten arabaların teypleri ile vs uğraşıyor küçük parçalar sökmek zorunda kalıyor o yüzden artık değiştirdik.

Eğer kaliteli bir havya değilse yapıştırın bulaşık teli gitsin ne olabilir ama ikinci linkteki aleti almanızı öneririm.

Yok yani ucuz mal olduğundan uğraşmak bile istemedi.

Zaten havya sistemini kökten değiştirdik. Sıvak hava tabancalı bir set aldık. Babam ayrıyeten arabaların teypleri ile vs uğraşıyor küçük parçalar sökmek zorunda kalıyor o yüzden artık değiştirdik.

Eğer kaliteli bir havya değilse yapıştırın bulaşık teli gitsin ne olabilir ama ikinci linkteki aleti almanızı öneririm.
Zamanında piyasanın altında almıştım. Bit pazarında sıfır ürünler satan bir yer vardı. 15TL almıştım 60W havyayı. Kaliteli sayılabilirdi. :D

Tamam alıyorum o zaman Soldex. Kurtel ile arasında kaldım hâlâ. :D

Belki de kaliteli uç almıştır. İstasyon ise ya da ısı ayarı varsa yine havya sabit sıcaklıkta olacağı için kararmaz. Ya da kararmış ama lehim tutuyordur. :D :D

Benimki büyük ihtimal dandik telden dolayı lehim eritmiyor. Uzun süre sonra tekrar kaliteli lehim kullanacağım İnşallah. :)

Bu arada, evdeki yöntemler ile öneri olursa daha iyi olur. Ekstra bir şey almak istemem. :D

Hocam ben de değişmedim, eskiden bolca (basit deneyler) artık daha az yapıyorum ama gayet güzel, ki ucuz bir şey olmasına rağmen sıkıntısı yok, tek derdi biraz esmerleşti, güneşten herhalde.
☀️

🤔

Arada çok bir fiyat farkı yok ki. 30 - 40 TL'ye işin ehli nalburlarda, toptancılarda bulunabiliyor. İster Soldex, ister Feray, ister Kurtel.

Hani eskiden Eminönü'ne, Karaköy'e giderdim, almak için. Şimdi çoğu satıcı internette de satış yapıyor artık. Kısa bir fiyat araştırmasıyla, uygun fiyata bulunabilir.

Lehim teli kadar pasta da önemli tabii.
Varmış. Koku vs sorunu çok yok. Teli vs sağlam tutuyor pasta da kaliteli ise çok iyi.

Geri
Yukarı