Lenovo 11FT004QTX RAM yüskeltmesi yapılabilir mi?

R0SSX

Hectopat
Merhaba herkese,

Öneri istemek için bu postu oluşturdum. Ofis ortamında çalışıyoruz ve bilgisayarlarımız çok yavaş. Model linkini paylaşacağım aşağıda. Bilgisayarlarda 4 GB RAM mevcut ve sorun muhtemelen bundan kaynaklı. Bu model bilgisayarlarda, RAM yükseltmesi yapılabilir mi? Ve yapılabilirse; hangi RAM modelini önerirsiniz? Bütçe 1000-2000 TL arası. Desteğinizi rica ederim. Teşekkürler.

Bilgisayar modeli:

Lenovo - 11FT004QTX

Dosya Ekleri

• e74cea08-4b02-4b7d-9d79-bf31abbc9b05.jpeg
    e74cea08-4b02-4b7d-9d79-bf31abbc9b05.jpeg
    142,3 KB · Görüntüleme: 11
  • f6d303d3-b9f1-4ac4-8008-8f006375b327.jpeg
    f6d303d3-b9f1-4ac4-8008-8f006375b327.jpeg
    213,4 KB · Görüntüleme: 11
Merhaba herkese,

Öneri istemek için bu postu oluşturdum. Ofis ortamında çalışıyoruz ve bilgisayarlarımız çok yavaş. Model linkini paylaşacağım aşağıda. Bilgisayarlarda 4 GB RAM mevcut ve sorun muhtemelen bundan kaynaklı. Bu model bilgisayarlarda, RAM yükseltmesi yapılabilir mi? Ve yapılabilirse; hangi RAM modelini önerirsiniz? Bütçe 1000-2000 TL arası. Desteğinizi rica ederim. Teşekkürler.

Bilgisayar modeli:

Lenovo - 11FT004QTX

Evet RAM günümüz standartlarına göre düşük fakat sorunun temel kaynağı RAM olmayabilir. İşlemci eski bir işlemci, GHz oranı da düşük ve 4 çekirdek. Ofiste kullandığım bu standartlarda bir bilgisayara SSD hard disk takıp Windows'u SSD'ye kurduktan sonra gözle görülür bir hız farkı yaşamıştım. Ofiste kullandığım bir diğer bilgisayarda i7 işlemci 16 GB RAM var fakat şu an diğer bilgisayar daha hızlı. RAM'den önce SSD yoksa SSD'ye dönmenizi tavsiye ederim hız artışı için.

Bu bilgisayara uygun SSD ve RAM modelini nasıl seçebilirim? Bir bilgisayarcı ile görüşürsem fazla fiyat çekmelerinden çekiniyorum en azından öncesinde bir bilgi sahibi olmak istedim.

Bu bilgisayara uygun SSD ve RAM modelini nasıl seçebilirim? Bir bilgisayarcı ile görüşürsem fazla fiyat çekmelerinden çekiniyorum en azından öncesinde bir bilgi sahibi olmak istedim.

Üzerindeki RAM'in DDR kaç olduğunu CL değerini ve Kaç MHz hızda olduğunu öğrenmen lazım. Onu da CPU-Z programı yardımıyla öğrenebilirsin. Ya da RAM'in üzerindeki etikette de yazar. SSD için de masaüstü bilgisayar ise SATA SSD olarak fiyat bakabilirsin. Çoğu Laptopta'da SATA girişler var ama laptop SSD'leri konusunda çok net konuşmayayım, yanlış bilgi vermemek adına.

Yeni konular

Geri
Yukarı