Lenovo 310-15ISK RAM yükseltme ve driver yükleme

Acuas

Femtopat
Anakart: Toronto 5A2.
İşlemci: Intel Core i5 6200U 2.3 GHz.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 920MX ve dahili Intel HD Graphics 520.
RAM: 4 GB DDR4 2133 MHz.

Merhabalar, dizüstü bilgisayarıma birkaç gün önce format attım. Bilgisayarın teknik konuları hakkında pek bilgi sahibi değilim. Driverlar otomatik yüklendi gözüktüğünden dolayı ben yalnızca ekran kartı driverımı indirip manuel olarak yükledim. Öncelikle yüklemem gereken başka driverlar varsa bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İkinci olarak sistemim oyunlar için yetersiz özellikle 4 GB RAM yetersiz duruyor. Boş bir RAM slotum var mevcut RAM dahili takılmış çıkarma şansım yok. RAM eklemek istiyorum ve aynı bilgisayar için açılan birkaç konuya denk geldim genelde 4 GB tercih edilmiş. Aşağıya baktığım RAM'leri ekliyorum hangisini tercih etmem gerekir önerilerinizi bekliyorum.

RAM için CPU-Z kullanarak SPD ve Memory sekmelerini paylaşın.

İçinde bulunan RAM gömülü demişsiniz, anladığım kadarıyla. CPU-Z'de sekmeler boş görünüyorsa AIDA 64 ile şurayı paylaşın;

Ekran görüntüsü 2020-09-30 202425.png

Her iki uygulamanın da linkini paylaştım, indirebilirsiniz. Ek olarak driverlar hakkında bilgim yok.

Bu kısımları şöyle atıyorum ancak SPD kısmı iki programda da boş gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-09-30 214301.jpg
    Ekran görüntüsü 2020-09-30 214301.jpg
    32,1 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran görüntüsü 2020-09-30 215737.jpg
    Ekran görüntüsü 2020-09-30 215737.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 24
Baktığım kadarıyla DDR4, SODIMM, CL15, 2133MHz bir RAM sahibisiniz.

Piyasada benzer özellikte RAM sayısı çok az. Olanlar da oldukça pahalı, ben yine de belirteyim.

Şu benzer özellikte;

Bunu öneremiyorum, çünkü gereksiz pahalı. Ama dediğim gibi, benzer özelliklerde.

İkinci el bulabilirseniz çok iyi olur. Onun dışında piyasaya pek hakim değilim, yardımcı olamayacağım. Ama belirttiğim gibi RAM özellikleriniz yukarıda. Samsung, Kingston, Corsair, Crucial gibi markalar üzerinden tercihinizi yapın.

Baktığım kadarıyla DDR4, SO-DIMM, CL15, 2133MHz bir RAM sahibisiniz.

Piyasada benzer özellikte RAM sayısı çok az. Olanlar da oldukça pahalı, ben yine de belirteyim.

Şu benzer özellikte;

Bunu öneremiyorum, çünkü gereksiz pahalı. Ama dediğim gibi, benzer özelliklerde.

İkinci el bulabilirseniz çok iyi olur. Onun dışında piyasaya pek hakim değilim, yardımcı olamayacağım. Ama belirttiğim gibi RAM özellikleriniz yukarıda. Samsung, Kingston, Corsair, Crucial gibi markalar üzerinden tercihinizi yapın.

Teşekkür ederim dediğiniz özelliklerde tercih yapmaya çalışacağım ve 2400 MHz'de uyumlu olur denmiş ayrıca 2400 olanda 2133 olarak çalışır en fazla demişler. 2400 alsam sorun olur mu?

Tam emin olmamakla birlikte eğer 2400MHz alınırsa 2133MHz olarak çalışıyor, diye biliyorum. Uyumsuzluk sorunu her zaman mümkün.

Uyumsuzluk yaşanırsa garantiye gönderirsiniz, en kötü. Ama zannetmiyorum, 2400MHz alın kullanın.

Tabii CL15, DDR4, SODIMM gibi özelliklere de dikkat edelim. Piyasada CL15 ve 2400MHz RAM neredeyse yok. Şu an önerdiğim DDR4, SODIMM, CL17, 2400MHz bir RAM;

Geri
Yukarı