Lenovo 82C5 i5 1035G1 MX330 laptop çok geç açılıyor

4cyber1

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Model:Hp Laptop 15-db1xxx İşlemci:AMD Ryzen 3 3200 (4CPUs) 2.6 GHz Ekran Kartı:AMD Radeon Vega 3 Graphics Ram:4 GB
Bilgisayarım gayet iyi durumda. Öyle çok yüklü şeyler indirmedim. Fakat açılırken Lenovo ekranında beni 5 dk (belki daha fazla) bekletiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: NVIDIA MX330.
İşlemci: i5 1035G1 10th gen.
BIOS:4.3 saniye.
DxDiag verilerine göre yazdim. Laptop modeli net değil pek.

Merhaba,

Lenovo 82C5 model laptopunuzun geç açılma sorununu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Başlangıç Programları Kontrolü: Bilgisayar açılışında otomatik olarak başlayan programlar, işletim sistemini yavaşlatabilir. Başlangıç programlarını kontrol edip gereksiz olanları devre dışı bırakmayı deneyin.
  2. Sistem Temizliği: Disk temizleme ve gereksiz dosyaları silme işlemlerini gerçekleştirerek sisteminizin daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Güncellemeleri Kontrol Edin: İşletim sistemi ve sürücülerinizin en güncel versiyonlarda olduğundan emin olun. Özellikle BIOS güncellemesi, açılış hızını etkileyebilir.
  4. Disk Durumu: Disk sağlığınızı kontrol ederek kötü sektörlerin olup olmadığını kontrol edin. Kötü sektörler sistem performansını olumsuz etkileyebilir.
  5. Güvenli Mod Denemesi: Bilgisayarınızı güvenli modda açarak sorunun devam edip etmediğini gözlemleyin. Eğer güvenli modda açılış daha hızlıysa, bir üçüncü taraf programının soruna neden olabileceğini düşünebilirsiniz.
  6. BIOS Ayarları: BIOS ayarlarınızı gözden geçirerek gereksiz veya yavaşlatıcı ayarları kapatmayı deneyebilirsiniz.
  7. Donanım Sorunları: RAM veya sabit disk gibi donanım bileşenlerinde sorun olup olmadığını kontrol etmek için uygun araçları kullanabilirsiniz.
  8. Profesyonel Yardım: Sorunun çözümü için uzman bir teknisyenle iletişime geçmeyi düşünebilirsiniz.

Bu adımları denediğinizde sorun hala devam ediyorsa, daha fazla yardım almak için Lenovo destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Umarım sorununuzu çözebilirsiniz.​

Geri
Yukarı