Çözüldü Lenovo A5000'e LG G3 Stylus Stock ROM kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

364809

Kilopat
Makaleler
1
Cihazımla bir ebir aynı özellikli başka bir cihazın stok ROM'unu spflash Tools üstünden format+all şeklinde kurabilir miyim?

Ekran Görüntüsü (86).png

Lenovo A5000'e LG G3 Stylus ROM'unu kurmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Not: Kurmayı denerseniz büyük ihtimal telefon brick olur uğraşırsınız.

Hocam brick tarafı pek önemli değil COM portu sayesinde o kısımdan kolayca kurtulabiliyorum MediaTek sağolsun bunun gibi bir teknoloji Qualcomm ve Exnos'da da var sanırsam.
Özellikler aynı olsa bile performans etkilenebilir ben tavsiye etmiyorum hocam.

Cihaz elimde boş olarak duruyor direk stok şeklinde yapamasam bile portlamaya çalışacağım.
İlk ROM portlama deneyimim olacağı için çalışmalarımı eski bir cihazda yapmayı düşünüyorum.
Denedim ve başarısız oldum.
Ya kernel uyuşmazlığı vardı ama bu olsa bootloop a girerdi.
Bootloader uyuşmazlığı oldu her ne kadar chipset aynı olsa da anakart ve diğer aygıtlar aynı değildi.
Üstelik cihazın preloader tarafınıda bozdu ama kolay bir şekilde hallettim ve tekrar eski ROM'unu kurdum.
Lenovo A5000'e LG G3 stylus ROM'unu kurmam için illa bir taraflarına ellemem gerekiyor düz bir şekilde kurulamıyor.
Cihazımla bir ebir aynı özellikli başka bir cihazın stok ROM'unu spflash Tools üstünden format+all şeklinde kurabilir miyim?

Eki Görüntüle 1050286

Lenovo A5000'e LG G3 Stylus ROM'unu kurmayı düşünüyorum.
Başka bir telefonunun romunu kurmak imkansız şuanlık teknolojiyle.

Not:Kurmayı denerseniz büyük ihtimal telefon brick olur uğraşırsınız.

Başka bir telefonunun ROM'unu kurmak imkansız şu anlık teknolojiyle.

İmkansız değil yapılabiliyor.

Eki Görüntüle 1050286

Lenovo A5000'e LG G3 stylus ROM'unu kurmayı düşünüyorum.

Hocam brick tarafı pek önemli değil COM portu sayesinde o kısımdan kolayca kurtulabiliyorum MediaTek sağolsun bunun gibi bir teknoloji Qualcomm ve Exnos'da da var sanırsam.

Cihaz elimde boş olarak duruyor direk stok şeklinde yapamasam bile portlamaya çalışacağım.
İlk ROM portlama deneyimim olacağı için çalışmalarımı eski bir cihazda yapmayı düşünüyorum.
Denedim ve başarısız oldum.
Ya kernel uyuşmazlığı vardı ama bu olsa bootloop a girerdi.
Bootloader uyuşmazlığı oldu her ne kadar chipset aynı olsa da anakart ve diğer aygıtlar aynı değildi.
Üstelik cihazın preloader tarafınıda bozdu ama kolay bir şekilde hallettim ve tekrar eski ROM'unu kurdum.
Lenovo A5000'e LG G3 stylus ROM'unu kurmam için illa bir taraflarına ellemem gerekiyor düz bir şekilde kurulamıyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı