Lenovo B5030 freedos Windows 8.1 nasıl kurulur?

ksk_tech

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kardeşimin netbook bozulunca bende ona Lenovo b5030 n2830 2GB 500 GB 15.6 freedos
bir laptop satın aldım. Freedos geleceğinden işletim sistemi kurmam gerekiyor ve daha önce hiç freedos bilgisayara kurulum yapmadım. Elimde win 8.1 x64 update 3 iso mevcut. Ben forumdan istifade ederek rufus programıyla uefi destekli bir USB hazırlamıştım lakin bilgisayar UEFI kurulum yapamıyormuş. Bunun üzerine USB üzerinden en sağlıklı bir şekilde kurulum nasıl yaparım yardımcı olursanız sevinirim. Rufus, wintobootic, win 7 dvd/usb download tool programlarından hangisini önerirsiniz ? Bu arada bu işlemleri win 7 32 bit işletim sistemi olan bilgisayarımdan yapacağım, bazı yerlerde 32 bit sistemden 64bit için sağlıklı iso'nun oluşturulamayacağı söylenmiş. 8 GB kapasiteli Philips marka USB belleğim mevcut, değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ben UEFI desteklediğini düşünüyorum, ama desteklemiyorsa Legacy (CSM) kurulum yapabilirsiniz.

32 bit bir sistemde, 32 bit için de ISO oluşturabilirsiniz, 64 bit için de. (64 bit bir sistemde de yapabilirsiniz.) Yani ben de denemiştim, hiçbir sorun olmamıştı.

Ama ben 32 bit değil, 64 bit öneriyorum. Cihazınıza da Windows 8.1 değil, Windows 10 kurun bence.

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim.Satıcıya UEFI kurulum desteklemediğini söyledi.O yüzden dediğiniz gibi Legacy(CSM) kurulum yapacağım.Rufus programıyla Usb belleğe yazdırdım lakin önyükleme başlamadı.Kontrol için kendi Acer 5742z bilgisayarımda denedim önyükleme ekranı çıkmadı.Bios ayarlarından Usb seçeneğini ilk sıraya aldım ve bilgisayarı kapatıp açtığımda taktığım Usb belleği algılamadı, acaba bi yerde yanlış mı yaptım ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı