Başarılı Kurulum Lenovo B570 El Capitan

pic-20160104-001602.jpg

Çalışanlar:
Ekran Kartı
Wi-fi
Ses
Bluetooth
Touchpad

Çalışmayanlar:
Parmak izi okuyucu

Günlerdir Yosemite kurmaya çalışıyordum. Sonra El Capitanı bir deneyim dedim ve yaklaşık 20 başarısız kurulumdan sonra kurmayı başardım.

Gelin size en baştan kurulumu anlatayım.
USB belleği hazırladıktan sonra kuruluma geçtim. Kurulduktan sonra Clover Bootloader kurmadım açıkçası bunun yerine USB bellekteki EFI bölümünü harddiske kopyaladım. Burdaki config.plist dosyasını USB belleğin içinden ekran kartıma uygun olanla değiştirdim. USB belleğin içindeki MultiBeasttaki Fakesms kernel panic almama neden oluyormuş. Bunu çok sonra farkedebildim. Fakesms kurmadan kuruluma devam ettim ve sonrasında vietnam tools'tan kextleri kurdum. Hepsi bu kadar.

Unutmayın inanmak başarmanın yarısıdır. Pes etmeden devam edin sorunun nerde olduğunu bulduğunuzdaki mutluluk paha biçilemez. Hepinize kolay gelsin. Merak edenler yazabilir memnuniyetle yardımcı olurum (y)

İyi günler. Bende bu sitede verilen el capitan rawı indirip kurdum. Sistemde açıldı. Ekran kartını 288 mb olarak gördü. Ama ekran ara ara çizgi oluyor ekran kartım intel 3000 serisi ve geforce 520m. Bide kurulumu yaptıktan sonra kurulum sonrası programları nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum. Yardımcı olmanız mümkün mü?

Eki Görüntüle 128843

Çalışanlar:
Ekran Kartı
Wi-fi
Ses
Bluetooth
Touchpad

Çalışmayanlar:
Parmak izi okuyucu

Günlerdir Yosemite kurmaya çalışıyordum. Sonra El Capitanı bir deneyim dedim ve yaklaşık 20 başarısız kurulumdan sonra kurmayı başardım.

Gelin size en baştan kurulumu anlatayım.
USB belleği hazırladıktan sonra kuruluma geçtim. Kurulduktan sonra Clover Bootloader kurmadım açıkçası bunun yerine USB bellekteki EFI bölümünü harddiske kopyaladım. Burdaki config.plist dosyasını USB belleğin içinden ekran kartıma uygun olanla değiştirdim. USB belleğin içindeki MultiBeasttaki Fakesms kernel panic almama neden oluyormuş. Bunu çok sonra farkedebildim. Fakesms kurmadan kuruluma devam ettim ve sonrasında vietnam tools'tan kextleri kurdum. Hepsi bu kadar.

Unutmayın inanmak başarmanın yarısıdır. Pes etmeden devam edin sorunun nerde olduğunu bulduğunuzdaki mutluluk paha biçilemez. Hepinize kolay gelsin. Merak edenler yazabilir memnuniyetle yardımcı olurum (y)

Bende üç kere denedim ama pes ettim. Notebook bozulucak diye yeni aldım.

Bende 3 kere formatladım. Herşey açılıyor ama ne ses ne de wi-fi var. Uzağım bu konuya clover yapıyorum ama daha açılmıyor bilgisayar. Usb siz bile başlatamadım daha.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı