Lenovo ekranı geliyor ve PC kendini otomatik yeniden başlatıyor

luckzyyy

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar Lenovo ekranına geliyor ve orada kendini yeniden başlatıyor. Sorun şöyle meydana geldi ben oyun oynuyordum PC bir sorunla karsilasti dedi ve yeniden baslatmaya çalıştığımda onarım ekranina gönderiyordu. YouTube'dan birkaç video izledim ve format attigimizda gecebilecegini soyluyorlardi format attim daha sonrasinda ise format atildiktan sonra Windows yukleniyor kısmında PC bir sorunla karsilasti dedi ve o gunden beri böyle. Yaklaşık 1 haftadir PC'yi açamıyorum. Lenovo ekraninda kalıyor ve siyah ekran veriyor kendini yeniden baslatiyor. Sorunun neden kaynaklandigini bilen biri var ise söylerse cok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• 20221030_132121.jpg
    20221030_132121.jpg
    147,4 KB · Görüntüleme: 77
Arkadaşlar bilgisayar Lenovo ekranına geliyor ve orada kendini yeniden başlatıyor. Sorun şöyle meydana geldi ben oyun oynuyordum PC bir sorunla karsilasti dedi ve yeniden baslatmaya çalıştığımda onarım ekranina gönderiyordu. YouTube'dan birkaç video izledim ve format attigimizda gecebilecegini soyluyorlardi format attim daha sonrasinda ise format atildiktan sonra Windows yukleniyor kısmında PC bir sorunla karsilasti dedi ve o gunden beri böyle. Yaklaşık 1 haftadir PC'yi açamıyorum. Lenovo ekraninda kalıyor ve siyah ekran veriyor kendini yeniden baslatiyor. Sorunun neden kaynaklandigini bilen biri var ise söylerse cok mutlu olurum.

Donanımsal bir sorun gibi görünüyor. Diskiniz bozulmuş olabilir. Bir bilgisayarcıya gösterin derim.

- Sağında solunda laptopun küçük bir delik var Lenova laptoplarda, o kolayca bilgisayarı sıfırlamaya yarıyor oraya bişey falan sokmadın dimi ? veya bir bak bişeyler girmiş mi.
- Disklede alakalı olabilir diski çıkartıp başka bir bilgisayarda sıfırla sil yani tüm oluşturduğun bölümleri sonra bölümleri tek parça haline getir. ardından Bios Pilini çıkart 15 saniye sonra tak ardından diski de tak hala çalışmıyorsa ram, işlemci veya disk kaynaklı sorun olabilir.

Sorunla karşılaştı dediği genelde Windows'u kurduğu SSD/HDD'de bir hata yaşadıysa olur.

Başka bilgisayar varsa, ya da arkadaşında, bilgisayarcıda HDD/SSD ne varsa Laptop'dan çıkartıp Hard Disk Sentinel.
Programıyla sağlık durumuna bak, disk seçili halde tam ekran görüntüsünü de atarsan yorumlarız.

Ona göre o diske tam hata taraması ya da yavaş (hızlı seçili olmadan) tam format atılır.
Yine Hard Disk Sentinel'le sağlığı %100 oldu mu diye bakılır, düzeldiyse normal Windows kurulumu yaparsın, düzelmedi ya da daha kötüleştiyse başka disk düşünmek gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
- Sağında solunda laptopun küçük bir delik var Lenovo laptoplarda, o kolayca bilgisayarı sıfırlamaya yarıyor oraya bir şey falan sokmadın değil mi? Veya bir bak bir şeyler girmiş mi?
- Disklede alakalı olabilir diski çıkartıp başka bir bilgisayarda sıfırla sil yani tüm oluşturduğun bölümleri sonra bölümleri tek parça haline getir. Ardından BIOS pilini çıkart 15 saniye sonra tak ardından diski de tak hala çalışmıyorsa RAM, işlemci veya disk kaynaklı sorun olabilir.

Hayir sadece sorunla karsilastiniz ekraninda sorun gider kismindan reset attim ondan sonra böyle oldu o günden beri de Windows yerine ulaşamıyorum zaten.
Dediklerin icin cok teşekkür ederim ayrica bunlari deneyeceğim düzelir ise tekrar buraya atarım. Teşekkürler 🙂

Donanımsal bir sorun gibi görünüyor. Diskiniz bozulmuş olabilir. Bir bilgisayarcıya gösterin derim.
Teşekkürler bu hafta içinde çözemez isem bir tamirciye göstermeyi düşünüyorum. Değerli yorumun için çok teşekkür ederim.

Sorunla karşılaştı dediği genelde Windows'u kurduğu SSD/HDD'de bir hata yaşadıysa olur.

Başka bilgisayar varsa, ya da arkadaşında, bilgisayarcıda HDD/SSD ne varsa Laptop'dan çıkartıp Hard Disk Sentinel.
Programıyla sağlık durumuna bak, disk seçili halde tam ekran görüntüsünü de atarsan yorumlarız.

Ona göre o diske tam hata taraması ya da yavaş (hızlı seçili olmadan) tam format atılır.
Yine Hard Disk Sentinel'le sağlığı %100 oldu mu diye bakılır, düzeldiyse normal Windows kurulumu yaparsın, düzelmedi ya da daha kötüleştiyse başka disk düşünmek gerekir.
Tamamdır hocam benim şu an sınav haftam fakat Cumartesi günü dediklerinizi uygulayıp buraya atacağım. Arkadaşım var bir üst mahallede ondan yapabilirim dediklerinizi. Tekrardan teşekkürler hocam ilgilendiğiniz için 🙂🙂

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı